251.18

47.76

4.13

2.61

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-03-28 o godzinie 08:00.

GKS wypunktował Granicę

Mecz rozpoczął się po myśli gości, których na prowadzenie wyprowadził Sawczuk. Tuż przed przerwą w lepszym humorze byli już gracze z Warty Bolesławieckiej. Do wyrównania w 43. min doprowadził Krzeszowiec, który głową zamknął dośrodkowanie Krzysika. Po chwili rezultat odwrócił Puzio. Po zmianie stron GKS nie odpuszczał i strzelał kolejne bramki. W 52. min po indywidualnej akcji na 3:1 trafił Kraśnicki. Ten sam piłkarz trafił do siatki także po wrzutce Głowackiego. Wynik w końcówce po dośrodkowaniu Powroźnika ustalił Pełdiak. - Cały tydzień starałem się przestrzegać chłopaków, że będzie to ciężki mecz. Taki rzeczywiście był. W końcówce pierwszej połowy strzeliliśmy dwie bramki, co dało nam spokój. Granica póki miała siły była cały czas groźna. Jest to specyficzny zespół. Z uwagi na komunikację gości wyglądało jakbyśmy grali z czeską drużyną. Bardzo często posługiwali się czeskim językiem lub nawoływali się po numerach. W drugiej połowie mieliśmy wiele okazji, jednak zawodziła skuteczność. Na pochwałę zasłużył nasz bramkarz, który także miał trochę pracy - powiedział Krzysztof Kaliciak, trener GKS. Zaciekawił nas język, którym posługiwali się piłkarze z Bogatyni. Wydawało nam się, że mają oni w swoich szeregach tylko jednego uprawnionego do gry czeskiego piłkarza. Rzeczywiście w gronie 28. zawodników widnieje tylko Miroslav Zajicek. Oprócz niego innym Czechem związanym z bogatyńskim klubem jest jeszcze trener Miroslav Racsko. Czy zatem bogatynianie przeszli kurs języka czeskiego w celu uniemożliwienia swoim przeciwnikom rozszyfrowania ich taktyki? A może chwytają się innych sposobów by poprawić swój dorobek punktowy? - Gdybyśmy nie wygrali wysoko z pewnością byśmy sprawdzili czy przeciwnicy nie złamali przepisów - zaznaczył Krzysztof Kaliciak. - Z zagranicznych zawodników posiadamy w swoim składzie jednego Czecha i jednego Ukraińca. Jeżeli gospodarze węszyli podstęp mogli nas po prostu sprawdzić. Mieliśmy wszystkie dokumenty przy sobie więc nie byłoby problemu. Nie mamy sobie nic do zarzucenia - powiedział z kolei Stanisław Zacharski, kierownik Granicy.

GKS WARTA BOLESŁAWIECKA - GRANICA BOGATYNIA 5:1 (2:1)

Bramki: 0:1 Sawczuk (18), 1:1 Krzeszowiec (43), 2:1 Puzio (45), 3:1 Kraśnicki (52), 4:1 Kraśnicki (58), 5:1 Pełdiak (88).
Sędziował: Rafał Abramowicz (Legnica).
Widzów: 100.

GKS: Mucha - Głowacki (65 Biały), Mikietiuk, Powroźnik, Buchowski, Puzio, Kliwak, Krzeszowiec, Krzysik (60 Pełdiak), Kraśnicki, K. Wojciechowski (75 Biernacki).
GRANICA: Zajicek - Augustyn (60 Janiak), Krzesiński, Oblamski (90 Polakiewicz), Chomicz, Hołubowicz (14 Stefanek), Dyka, Borek (60 Kolek), Kostrzewa (65 Kaniowski), Piotrowski, Sawczuk.