161.70

76.13

8.90

6.28

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Warto¶ci zosta³y odczytane dnia 2024-04-27 o godzinie 03:00.

Sudety postraszy³y III - ligowca

Z niema³ymi k³opotami Olimpia Kowary uzyska³a awans do III rundy Pucharu Polski OZPN Jelenia Góra. III-ligowcy zmierzyli siê Giebu³towie z miejscowymi Sudetami, gdzie przegrywali ju¿ 0-2 i dopiero serii rzutów karnych zapewnili sobie wygran±.
Trener O³eksij Tiereszczenko do boju w pierwszym sk³adzie wypu¶ci³ wielu zawodników drugiego planu. Normalna praktyka, bo wielu szkoleniowców preferuje takie rozwi±zania w meczach pucharowych. Mimo to zespó³, który pojawi³ siê na boisku powinien zagwarantowaæ okre¶lony poziom, a nie pokaza³ zupe³nie nic i na dobr± sprawê kibice Olimpii powinni siê cieszyæ, ¿e ich pupile schodzili na przerwê z baga¿em tylko dwóch goli. Pierwszy pad³ ju¿ w 6-ej minucie, gdy Sebastian Andruchów po sta³ym fragmencie gry g³ow± wpakowa³ pi³kê do bramki z najbli¿szej odleg³o¶ci. Strzelec gola móg³ powtórzyæ swój wyczyn po zgraniu futbolówki przez Jakuba Gilewskiego, ale kapitalnie w bramce kowarzan spisa³ siê Marcin Chrobak. Olimpia w tym okresie gry odpowiedzia³a tylko uderzeniem z dystansu Adriana Zieliñskiego, z ³atwo¶ci± obronionym przez Mateusza Gilewskiego. W 33-ej minucie giebu³towianie przeprowadzili sk³adn± akcjê. Wykoñczy³ j± celnym strza³em Mateusz Tyszkowski.
W przerwie trener kowarzan dokona³ piêciu zmian i odpowiednio zmotywowa³ dru¿ynê, bo po wznowieniu gry go¶cie z miejsca przenie¶li ciê¿ar gry na po³owê gospodarzy. Super okazji mo¿e nie tworzyli, ale praktycznie non stop oblegali pole karne Sudetów. Raz bliski pokonania Gilewskiego by³ Daniel Ga³ach. W 58-ej minucie sêdzia Szymon Sztukowski podyktowa³ rzut wolny dla Olimpii. Do pi³ki ustawionej ok. 20 metrów od bramki miejscowych podszed³ Mateusz Baszak i strzeli³ nie do obrony. Kontaktowy gol podzia³a³ pozytywnie na III-ligowców, bo 10 minut pó¼niej by³ ju¿ remis. Dariusz Malarowski ogra³ na prawej flance Mariusza Chlabicza, a jego do¶rodkowanie na gola zamieni³ Ga³ach. Po doprowadzeniu do wyrównania bia³o - zieloni usiedli na laurach i mogli za to gorzko zap³aciæ, gdy¿ dwie minuty przed koñcem Sudety przeprowadzi³y kontrê, która strza³em w s³upek zakoñczy³ Krzysztof Pie¶kiewicz.
Ostatecznie mecz zakoñczy³ siê remisem 2-2 i dru¿yny przyst±pi³y do wykonania serii jedenastek. Nie by³o w niej specjalnych emocji, bo przyjezdni wykonywali je bardzo pewnie, a Piotr Smo³uch odbi³ dwa uderzenia giebu³towian i awans Olimpii sta³ siê faktem. Mimo przegranej gospodarze mogli opu¶ciæ murawê z podniesionymi g³owami, bo pokazali charakter i byli dzisiaj równorzêdnym przeciwnikiem dla wy¿ej notowanego rywala.

SUDETY GIEBU£TÓW - OLIMPIA KOWARY 2-2 (2-0), k. 2-4

Bramki: 1-0 Andruchów 6', 2-0 Tyszkowski 33', 2-1 Baszak 58', 2-2 Ga³ach 69'.
¯ó³te kartki: Taran, Chlabicz oraz Rudnicki.
Sêdziowali: Szymon Sztukowski jako g³ówny oraz Kamil Snacki i Kamil Olejarczyk.
Widzów: 300.

SUDETY: M. Gilewski - Panek (89' Rymer), Andruchów, J. Gilewski, Szczêsny, Taran, Wichu³a (66' Chlabicz), Kras, Tyszkowski (80' Makowski), Piechno, Pie¶kiewicz.
OLIMPIA: Chrobak (46' Smo³uch) - Chajewski, Kraiñski, Wawrzyniak (46' Malarowski), Bêbenek, Rudnicki, Micha³ek (46' Jaros), Vitolnieks, Marciniak (46' Baszak), Zatylny (46' Ga³ach), Zieliñski (61' Gargas).