165.04

47.90

22.01

18.31

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-24 o godzinie 04:00.

Skuteczny Woskar gromi Piasta

Pierwszą wygraną w sezonie 2016/2017 odnieśli piłkarze Woskara Szklarska Poręba. Zrobili to z przytupem, bowiem na wyjeździe rozgromili Piasta Dziwiszów 5-1. Goście załatwili sprawę już do przerwy, a katem dziwiszowian był Daniel Kotarba, który w 21 minut zmontował hat-tricka.
Wychowanek Karkonoszy Jelenia Góra rozpoczął demolkę gospodarzy w 20-ej minucie, dobijając strzał Damiana Klimka. Dwie minuty później "Kotek" dopełnił formalności po zagraniu drugiego z braci Klimków, Dawida. W 32-ej minucie szybką kontrę uderzeniem w długi róg wykończył Marcin Bednarczyk. Wynik na 0-4 do przerwy ustalił Kotarba, a asystę przy tej bramce zanotował Radosław Kurek.
Po zmianie stron gospodarze starali się odmienić losy meczu, ale zabrakło im argumentów. Po jednej z akcji beznadziejnie zachował się Andrii Rysan. Golkiper Woskara złapał za koszulkę odwróconego plecami do bramki Tomasza Woźniczkę i sędzia Adam Trudziński musiał wskazać na wapno. Rzut karny trzeba jednak dopiero zamienić na gola, a sztuki tej nie udało się dokonać Robertowi Turczykowi, który trafił piłką w poprzeczkę. W ostatnim kwadransie padły jeszcze dwie bramki. Najpierw prowadzenie przyjezdnych podwyższył Kurek, a honorowe trafienie Piasta to dzieło Mathiasa Marana, który drugi mecz z rzędu wpisał się na listę strzelców.

PIAST DZIWISZÓW - WOSKAR SZKLARSKA PORĘBA 1-5 (0-4)

Bramki: 0-1 Kotarba 20', 0-2 Kotarba 22', 0-3 Bednarczyk 32', 0-4 Kotarba 41', 0-5 Kurek 77', 1-5 Maran 79'.
Sędziował: Adam Trudziński.
Widzów: 40.

PIAST: Mikulski (46' Jarosz) - Turczyk, Saniuk, Modrzyk (46' Kieć), Woźniczka, Banaś, Wryszcz, Michałek (75' Maran), Lisowski (80' Rzepecki), Dudek, Kik (60' Sobczak).
WOSKAR: Rysan - Ziomek, O. Klimek (75' Kruczek), Dawid Klimek, Damian Klimek (60' Maczek), Kurek, Pędzich (75' Jahn), Bednarczyk, Pacan, Kotarba (80' Sypniewski), Durlak.

2016-08-25 23:40