358.70

70.90

17.91

15.25

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-03-19 o godzinie 10:00.

KPR nie dał rady gdyniankom

18. kolejka przyniosła KPR Jelenia Góra siedemnastą porażkę w sezonie. Tym razem zespół trenera Mirosława Saneckiego nie miał wiele do powiedzenia w starciu z Vistalem Gdynia.

Oba zespoły zmierzyły się 1 lutego br. w Gdyni w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Gospodynie pewnie triumfowały 39:21. Także w ligowym meczu faworytem były wicemistrzynie kraju, które z rywalkami z Jeleniej Góry w historii przegrały tylko jedno z siedemnastu spotkań. Od początku uwidoczniła się przewaga gdynianek, które ani na chwilę nie oddały prowadzenia. Od trafienia Anety Łabudy Vistal do końca meczu kontrolował sytuację. W 10. min po trafieniu tej samej zawodniczki przyjezdne prowadziły 4:1. KPR popełniał sporo błędów w obronie a raz za razem skutecznie rzuty karne wykonywała Monika Kobylińska. Dzięki reprezentantce Polski drużyna z Gdyni w 24. min prowadziła 10:5. W ostatnim fragmencie pierwszej połowy przyjezdne nadal dyktowały warunki gry i ostatecznie triumfowały w tej części potyczki 14:8. Sytuacja nie zmieniała się po przerwie. Mimo starań Dominiki Grobelskiej, Aleksandry Uzar i Anny Mączki jeleniogórzanki nadal nie potrafiły odwrócić losów meczu. Kiedy w 41. min na listę strzelców wpisała się Gabriela Urbaniak było już 19:11 dla Vistalu. KPR grał jednak do końca i zdołał odrobić część strat. Ostatecznie jeleniogórzanki przegrały różnicą 6. trafień (21:27).

KPR JELENIA GÓRA - VISTAL GDYNIA 21:27 (8:14)

KPR: Demiańczuk, Hoffman - Grobelska 6, Mączka 6, Uzar 5, Nowicka 3, Bilenia 1, Tomczyk, Załoga, Kanicka, Bielecka, Oreszczuk, Fijałkowska, Kobzar. Kary: 12 min.
VISTAL: Gapska, Kordowiecka, Szwonka - Kobylińska 7, Kozłowska 5, Janiszewska 4, Łabuda 4, Stanulewicz 2, Urbaniak 2, Kulwińska 2, Dorsz 1, Galińska, Olszowa, Tasić. Kary: 10 min.