234.53

7.20

16.87

14.14

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-18 o godzinie 23:00.

Saper Gol nowym liderem JAKO Ekstraklasy

JAKO Team na kolejkę przed końcem rozgrywek JAKO Ekstraklasy stracił pozycję lidera na rzecz Saper Gol i wydaje się, że już nie zdoła jej odbić, bowiem rywalem do końcowego triumfu mają w zanadrzu sześć goli przewagi i w IX serii spotkań zmierzą się z Dr. Schneider. Nie ukrywajmy, przeciwnikiem mało wymagającym, w każdym razie słabszym niż Policja, która sprawdzi JT na zakończenie ligi.
Przed pierwszym meczem poniedziałkowych zmagań JAKO Team miał 12 goli przewagi nad Saper Gol, a po zakończeniu swojego spotkania z Mundo 14. Wygrana 4-2 nie przyszła ówczesnemu liderowi łatwo. Co prawda szybko bramkę zdobył Tobiasz Kuźniewski, ale do remisu doprowadził Wojciech Łozowski, a chwilę później Borys Kieryluk wyprowadził Mundo na 2-1. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do JT, a dokładnie do Dariusza Żelazowskiego, który doprowadził do remisu. Po zmianie stron ten sam zawodnik szybko skompletował hat-tricka. Końcówka meczu niespodziewanie zrobiła się nerwowa, gdyż za utarczki z sędziami czerwoną kartkę otrzymał Tomasz Palimąka, co sprawiło, że ostatnie cztery minuty JAKO musieli grać w osłabieniu. 40 sekund przed końcem siły się wyrównały, bo parkiet karnie musiał też opuścić Jarosław Pędzich.
Konfrontacja Street Squadu z Saper Gol miała zdecydowanego faworyta, a był nim oczywiście Saper Gol. Ostatnia drużyna w tabeli zagrała charakternie i ambitnie, ale nie starczyło im umiejętności i przede wszystkim kondycji. Faworyt otworzył wynik kozacką akcją Mateusza Hana i Marcina Krupy. Pierwszy popisał się świetną asystą, drugi wpakował piłkę z woleja pod poprzeczkę. Chwilę później niespodziewanie do remisu doprowadził Paweł Kisiel. Wynik 1-1 utrzymał się do 10-ej minuty. Później gole posypały się lawinowo. Zaczął Mateusz Zatylny, który w sumie trafił do bramki SS, aż dziewięć razy. Punktowali też jego koledzy z drużyny oraz Mateusz Bryniak. On oczywiście z gola nie mógł być zadowolony, gdyż była to bramka samobójcza. Ostatecznie skończyło się pogromem 21-1.
Na zwycięski szlak powrócili piłkarze Maracany Piechowice. Bardzo dobre spotkanie przeciwko Policji rozegrał Damian Górgul, który w ósmej minucie trafił w swojego kolegę z drużyny Kamila Wójcika i bramkarz rywali musiał sięgać do sieci po piłkę. Dwie sekundy przed przerwą Policja wyrównała. Bramkę z połowy boiska zdobył Radosław Wiśniewski. Było to uderzenie przedniej marki, a Robert Zapora stojąc sześć metrów przed swoją bramką nie miał żadnych szans na jego obronę. W drugiej połowie golkiper Maracany wielokrotnie zrehabilitował się za tę sytuację ratując swoją ekipę w wielu opresjach. Po jednej z jego interwencji miechowiczanie wyprowadzili kontrę, którą skutecznie wykończył Górgul. Fakt ten podłamał Policję i jeszcze dwa razy w protokole wpisano nazwisko Wójcika. On też został MVP meczu, choć wydaje się, że na to miano bardziej zasłużył Górgul.
Stawką ostatniego meczu było czwarte miejsce. Solidne Gimnazjum nr 3 pokonało Chojnika 5-4 i wydaje się, że ma duże szanse na jego utrzymanie po ostatnim meczu. Nie można, jednak zapomnieć, że ciepliczanie mają jeszcze do rozegrania zaległy mecz z Dr. Schneider. Jeśli wygrają go i w pełni zapunktują też w ostatniej serii spotkań, to Chojnik skończy tuż za podium.

VIII kolejka JAKO Ekstraklasy JLP:

niedziela, 31 stycznia 2016:

Dr. Schneider - Auto Lambert 0-5 vo.

poniedziałek, 1 lutego 2016:

Mundo - JAKO Team 2-4 (2-2)

Bramki: Borys Kieryluk, Wojciech Łozowski oraz Dariusz Żelazowski x3, Tobiasz Kuźniewski.
MVP: Dariusz Żelazowski.

Policja - Maracana Piechowice 1-4 (1-1)

Bramki: Radosław Wiśniewski oraz Kamil Wójcik x3, Damian Górgul.
MVP: Kamil Wójcik.

Street Squad - Saper Gol 1-21 (1-6)

Bramki: Paweł Kisiel oraz Mateusz Zatylny x9, Patryk Bębenek x3, Daniel Gałach x3, Marcin Krupa x2, Mateusz Han x2, Mateusz Kraiński, Mateusz Bryniak (sam.).
MVP: Mateusz Zatylny.

Gimnazjum nr 3 - Chojnik Jelenia Góra 5-4 (2-0)

Bramki: Andrzej Dworak x2, Łukasz Cudyk, Dariusz Ozimek, Paweł Góral oraz Antoni Podobiński x2, Wojciech Świętochowski, Łukasz Modrzyk.
MVP: Andrzej Dworak.