145.12

110.26

7.74

5.04

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-26 o godzinie 19:00.

ZSP Karpacz zatrzymany przez Drexa

10 sekund zabrakło piłkarzom ZSP Karpacz do świętowania mistrzostwa JAKO I Ligi JLP. Wtedy właśnie Mateusz Szkudlarek z Draexlmaiera ograł w narożniku boiska Damiana Klimka i uderzeniem z ostrego kąta ustalił wynik meczu na 5-5.
Po pierwszej połowie wydawało się, że mecz zakończy się tak jak poprzednie z udziałem ZSP, czyli ich wysoką wygraną. W 5-ej minucie do bramki trafił Robert Lekszycki, chwilę później poprawił Szymon Statkowski. Co prawda gola kontaktowego zdobył Radosław Kogut, ale jeszcze w pierwszej połowie ponownie Statkowski i Dawid Klimek doprowadzili do wyniku 4-1. Trzy minuty po przerwie Marcin Rosek trafił po raz drugi dla Drexa. Pięć minut przed końcem Lekszycki z rzutu wolnego zdobył piątą bramkę dla ZSP i wydawało się, że jest po zawodach. Kto tak sądził, musiał zweryfikować swoją opinię zaledwie po 30 sekundach, bo rozkojarzeni karpaczanie pozwolili Kogutowi i Pawłowi Szpakowi na zmianę wyniku na 5-4. Końcówka to desperacka szarża Draexlmaiera, która zakończyła się sytuacją opisaną na wstępie.
Strata punktów przed ZSP przyblokowała koronację tego zespołu, jednak nadal to podopieczni Mateusza Kraińskiego są głównym faworytem do wygrania ligi. Potrzebują do tego jednego punktu w dwóch meczach, albo jednego potknięcia Zorki, Drexa i Straży Pożarnej.
W meczu strażaków z Prywaciarzami nie zabrakło walki. Wynik otworzył Zbigniew Wieczorkiewicz, a minutę po przerwie podwyższył na 2-0 Waldemar Przywara. Ten sam zawodnik dał Straży Pożarnej trzeciego gola. Honor rywali uratował Mariusz Czechowski.
Nieobliczalna Zorka rozpoczęła starcie z Maciejową od straty gola. Zdobył go Jakub Hoffman. Odpowiedź ciepliczan to trafienia Jarosława Matwiejczyka i Dominika Skorupy. Po zmianie stron koncert gry dał bramkarz Maciejowej, broniąc kilka razy wręcz nieprawdopodobnie, a jedna z nielicznych akcji ofensywnych jego kolegów przyniosła gola i był remis 2-2. W końcu Matewiejczyk znalazł na niego sposób. Ograł Hoffmana i kapitalnym uderzeniem z 10 metrów ściągnął pajęczynę z okienka bramki Maciejowej. Wynik końcowy ustalił Skorupa.
Mecz Geoline to tak jak w poprzedniej kolejce dobry występ Kamila Olejarczyka. W strzelaniu goli pomógł mu Bartłomiej Golonka i wystarczyło to do pokonania Platinum Eye, gdzie brylował na parkiecie Oskar Giziński. Nadal bez wygranej zostaje Potok Karpniki, który postawił się solidnemu Candy Plus, jednak dobrze dysponowany Michał Macur zapewnił zwycięstwo 3-2 swojej drużynie.

VII kolejka JAKO I Ligi JLP:

niedziela, 31 stycznia 2016:

Straż Pożarna - Prywaciarze 3-1 (1-0)

Bramki: Waldemar Przywara x2, Zbigniew Wieczorkiewicz oraz Mariusz Czechowski.
MVP: Waldemar Przywara.

Maciejowa - Zorka 2-4 (1-2)

Bramki: Jakub Hoffman, Daniel Loba oraz Jarosław Matwiejczyk x2, Dominik Skorupa x2.
MVP: Dominik Skorupa.

ZSP Karpacz - Draexlmaier 5-5 (4-1)

Bramki: Robert Lekszycki x2, Szymon Statkowski x2, Dawid Klimek oraz Radosław Kogut x2, Paweł Szpak, Marcin Rosek, Mateusz Szkudlarek.
MVP: Robert Lekszycki.

Potok Karpniki - Candy Plus 2-3 (0-0)

Bramki: Sebastian Białożył, Seweryn Wrotecki oraz Michał Macur x2, Łukasz Waleryk.
MVP: Michał Macur.

Platinum Eye - Geoline 3-5 (1-3)

Bramki: Oskar Giziński x2, Wojciech Paradowski oraz Kamil Olejarczyk x3, Bartłomiej Golonka x2.
MVP: Kamil Olejarczyk.