euro euro 1 EUR 4.3335
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.4535
funt szterling funt szterling 1 GBP 5.0238

Radiowóz nie pomógł

Piłkarze JAKO Ekstraklasy mają za sobą niepełną VII kolejkę rozgrywek. Niepełną, bo w hali Parku Sportowego Złotnicza nie odbył się niedzielny mecz Dr. Schneider - Chojnik. Jego wynik poznamy w najbliższą niedzielę.
Jeleniogórskich kibiców w poniedziałkowy wieczór nurtowało jedno pytanie: Czy Saper Gol zdoła choć częściowo zmniejszyć niekorzystną dla siebie różnicę bramek względem JAKO Team? Już wiemy, że na dwie kolejki przed końcem ligi nic się nie zmieniło i lider nadal ma 12 bramek na plusie, bo choć SG wygrał 9-2 z Policją, to JT odpowiedział takim samym wynikiem z Maracaną Piechowice.
Drugi zespół w tabeli do konfrontacji z Policją przystąpił w bojowych nastrojach i od pierwszych sekund ruszył do ataku. Gra toczyła się głównie na połowie Policji, by nie powiedzieć w jej polu karnym. Postawiony przez nich radiowóz blokował dostęp do bramki przez sześć minut, w końcu sposób na pokonanie Adama Nicińskiego znalazł Marcin Krupa. W ciągu czterech minut zrobiło się 3-0 za sprawą trafień Macieja Udoda i ponownie Krupy. Szansę na czwartego gola zaprzepaścił Mateusz Han marnując rzut karny. Jeszcze przed przerwą prowadzenie Saper Gol podwyższył Udod. Mundurowi rzadko przekraczali linię środkową, ale dwa razy mogli cieszyć się z bramek, jednak fatalnie pudłowali po szybkich kontrach. Akcja po, której do pustej bramki nie trafił Piotr Wawrzyniak, z pewnością zapisze się w historii tej edycji rozgrywek. Po zmianie stron w 19-ej minucie z gola cieszył się Han. Po chwili swoją obecność na tablicy wyników zaznaczyła Policja, a dokładnie zrobił to Jan Szaciłło. Nie był to ostatni gol jego zespołu, bo na 2-6 trafił jeszcze Andrzej Katra. Ostatecznie skończyło się wygraną SG 9-2. Dorobek kowarzan uzupełnili Daniel Gałach x2 i Udod.
Mecz z Maracaną JAKO Team rozpoczął od gola Przemysława Wajdy. Niespodziewanie odpowiedział na niego Marcin Nawrocki. Dwa gole Tomasza Palimąki dały liderowi prowadzenie do przerwy 3-1. W drugiej worek z bramkami się rozwiązał. Nadal punktował Palimąka, pomagali mu Łukasz Kowalski, Michał Szramowiat i Marek Siatrak. Tuż przed końcem wynik na 2-9 ustalił Kamil Wójcik. Nie popisał się w tej sytuacji Tobiasz Kuźniewski, który w tym meczu musiał zająć miejsce między słupkami bramki JT. To jednak jeden z niewielu błędów, bo poza tym Tobi był mocnym punktem swojej ekipy.
Najbardziej zaciętą konfrontacją okazał się być mecz Gimnazjum nr 3 z Mundo. Wygrali mocniejsi z meczu na mecz przedstawiciele oświaty. Na pierwszą bramkę kibice czekali aż do 18-ej minuty. Zdobył ją Paweł Góral. Mundo szybko doprowadziło do remisu, ale skuteczną akcją meczu popisał się Dariusz Ozimek. Sekundy przed końcem swój zespół pogrążył golem samobójczym Mateusz Karmelita.
Na zakończenie wieczoru popis skutecznej gry dał Auto Lambert. Obrońcy tytułu roznieśli Street Squad 12-4. One Men Show dał w tym pojedynku Krzysztof Kieć, autor pół tuzina goli dla swojej drużyny. Matematycznie AL ma jeszcze szansę na obronę tytułu, jednak oprócz własnych zwycięstw zespół ten musiałby liczyć, że prowadzący duet na finiszu rozgrywek zdobędzie co najwyżej po jednym punkcie. Mało prawdopodobne...

VII kolejka JAKO Ekstraklasy JLP:

poniedziałek, 25 stycznia 2016:

Maracana Piechowice - JAKO Team 2-9 (1-3)

Bramki: Kamil Wójcik, Marcin Nawrocki oraz Tomasz Palimąka x4, Łukasz Kowalski x2, Marek Siatrak, Michał Szramowiat, Przemysław Wajda.
MVP: Tomasz Palimąka.

Saper Gol - Policja 9-2 (4-0)

Bramki: Marcin Krupa x3, Daniel Gałach x2, Mateusz Han x2, Maciej Udod x2 oraz Jan Szaciłło, Andrzej Katra.
MVP: Marcin Krupa.

Gimnazjum nr 3 - Mundo 3-1 (0-0)

Bramki: Dariusz Ozimek, Paweł Góral, Mateusz Karmelita (sam.) oraz?.
MVP: Dariusz Ozimek.

Auto Lambert - Street Squad 12-4 (5-0)

Bramki: Krzysztof Kieć x6, Maciej Zyner x2, Jarosław Wichowski x2, Tomasz Woźniczka x2 oraz Damian Kaszuba x2, Mateusz Bryniak x2.
MVP: Krzysztof Kieć.