147.81

51.36

6.15

4.63

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-20 o godzinie 04:00.

Czerwona niedziela w JAKO I Lidze

Bardzo burzliwą inaugurację miała VI kolejka JAKO I Ligi JLP, bowiem mecz otwarcie pomiędzy Prywaciarzami i Platinum Eye zapamiętany będzie głównie ze względu na niesportowe zachowanie zawodników obu drużyny.
Od początku przewagę w posiadaniu piłki posiadali gracze Platinum Eye posiadali przewagę i gra toczyła się na połowie rywali, którzy mądrze się bronili, a w jednej z kontr skarcili PE bramką Krzysztofa Pieńkowskiego. Wynik 1-0 utrzymał się do przerwy. Dwie minuty po zmianie stron Dawid Celencewicz nie upilnował przy stałym fragmencie gry Radosława Paradowskiego i było 1-1. Ostra gra z obu stron skutkowała przewinieniami i obie ekipy szybko uzbierały po pięć fauli. Rzuty karne na gole zamienili Dawid Celencewicz i Maksymilian Denis. Celencewicz za chwilę ponownie pokonał bramkarza Piotra Kosiuka i było 3-2 dla Prywaciarzy. Fakt ten po chwili zszedł na dalszy plan, bowiem sfrustrowany golkiper Platinum Eye wybiegł poza pole karne i odepchnął Celencewicza oraz rzucił w niego rękawicami. Był to dopiero wstęp do pokazu chamstwa, gdyż w spór zawodników wtrącił się Pieńkowski, uderzając w twarz Kosiuka. Sędzia nie miał innego wyjścia jak wyrzucić go z boiska, podobnie jak bramkarza za odepchnięcie Celencewicza. Mecz ostatecznie zakończył się wygraną PE 4-3, jednak od tego przykrego wydarzenia już mało kto zwracał uwagę na to co działo się na parkiecie.
W starciu Candy Plus z ZSP Karpacz tylko kilka minut trwała wyrównana walka. Sposób na defensywę różowych znalazł Mateusz Dregan, zdobywając gola efektowną piętką. Niespodziewanie szybko do remisu doprowadził Wojciech Korzeniowski, ale ponownie dał o sobie znać Dregan, a jeszcze przed przerwą o pechu mógł mówić Krzysztof Michalak, który wpakował piłkę do własnej bramki. Po zmianie stron podopieczni trenera Mateusza Kraińskiego rozkręcili się i gole posypały się jak z rogu obfitości, a mecz z hat-trickami kończyli Dregan i Robert Lekszycki.
Z meczu na mecz rozkręcają się piłkarze Draexlmaier. Maciejową już na wstępie skarcił Marcin Rosek, szybko na 2-0 podwyższył Michał Zieliński. Fakt ten nie podłamał rywali, którzy w kilka minut doprowadzili do wyrównania za sprawą bramek Rafała Czaplickiego. Jego dobra postawa to było jednak za mało na Drexa. Swój dzień miał Rosek, duże wsparcie dał mu Radosław Kogut i zespół ze Spółdzielczej mógł świętować wygraną 7-4.
Przed tą kolejką realne szanse na wygranie ligi miała jeszcze Zorka. Nadzieje na końcowy sukces rozwiali im strażacy, którzy po meczu walki wygrali 3-2. Jak zawsze Zorka pokazała swoje walory, czyli nieustępliwość i ambicję, jednak cechy te nie są obce również Straży Pożarnej i to ich konto wzbogaciło się o trzy punkty.
Mecz Geoline z Potokiem Karpniki toczył się do jednej bramki. Do przerwy karpniczanie jeszcze się trzymali, ale po zmianie stron Geoline co rusz rozmontowywało defensywę Potoku. Najlepiej po bramką rywali radził sobie Kamil Olejarczyk, autor trzech goli. Dwa trafienia dołożył Michał Madej, gola zdobył też Bartosz Golonka.
Na koniec informacja organizacyjna. VII kolejka nie odbędzie się w niedzielę 24 stycznia 2016, ze względu na mecz KPR Jelenia Góra - MKS Lublin. Cykl rozgrywania spotkań zostanie przesunięty o tydzień. Oficjalne terminy podamy po otrzymaniu ich od organizatora rozgrywek.

VI kolejka JAKO I Ligi JLP:

niedziela, 17 stycznia 2016:

Prywaciarze - Platinum Eye 3-4 (1-0)

Bramki: Dawid Celencewicz x2, Krzysztof Pieńkowski oraz Maksymilian Denis x2, Adrian Wnęk, Radosław Paradowski.
MVP: Maksymilian Denis.

Candy Plus - ZSP Karpacz 3-9 (1-4)

Bramki: Michał Macur x2, Wojciech Korzeniowski oraz Mateusz Dregan x3, Robert Lekszycki x3, Łukasz Pinda, Dawid Klimek, Krzysztof Michalak (sam.).
MVP: Mateusz Dregan.

Draexlmaier - Maciejowa 7-4 (4-2)

Bramki: Marcin Rosek x3, Radosław Kogut x2, Michał Zieliński, Mateusz Szkudlarek oraz Rafał Czaplicki x3, Wojciech Eszrych.
MVP: Rafał Czaplicki.

Zorka - Straż Pożarna 2-3 (1-1)

Bramki: Dominik Skorupa, Marcin Romaniak oraz Artur Wrotecki, Piotr Śmiech, Przemysław Janas.
MVP: Artur Wrotecki.

Geoline - Potok Karpniki 6-0 (1-0)

Bramki: Kamil Olejarczyk x3, Michał Madej x2, Bartosz Golonka.
MVP: Kamil Olejarczyk.