165.04

47.90

22.01

18.31

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-24 o godzinie 04:00.

Nikłe szanse Auto Lambert na obronę tytułu

Głównym wydarzeniem V kolejki JAKO Ekstraklasy JLP był mecz lidera JAKO Team z obrońcą tytułu Auto Lambert. Wygrali przodownicy ligowej tabeli 2-1, praktycznie przekreślając szansę na obronę trofeum przez AL. Kroku JAKO Team dotrzymuje Saper Gol, który pokonał Maracanę Piechowice 5-3. Obie ekipy kroczą od wygranej do wygranej i zdecydowana większość obserwatorów JAKO Ekstraklasy widzi w jednej z tych drużyn nowego czempiona. Kto nim będzie? Wiele może wyjaśnić się już za tydzień, bo w hali Parku Sportowego Złotnicza dojdzie do hitu obecnej edycji rozgrywek, czyli meczu JT - SG.
Poniedziałkowe gry rozpoczęły derby Pekinu. Zadowoleni po nich mogli być tylko gracze Gimnazjum nr 3, które wysoko pokonało Street Squad 5-1. Wynik spotkania otworzył Dariusz Ozimek, chwilę później na 2-0 podwyższył Andrzej Dworak. Odpowiedź SS nadeszła tuż przed przerwą, a bramka Damiana Kaszuby z pewnością była ozdobą tej gry. Po zmianie stron ostatni zespół w tabeli starał się odmienić losy meczu, ale szybko stracił przypadkową bramkę. Rykoszet wykorzystał Adrian Złotkowski dostawiając nogę tuż przed bramką rywali. Zrezygnowanego przeciwnika dobili kolejnymi bramkami Adam Kondrat i po raz drugi tego dnia Dworak. Street Squad pozostaje jedyną drużyną w lidze bez wygranej.
W mecz Policji z Chojnikiem działo się sporo. Mundurowi pokazali się w nowych strojach, które początkowo przyniosły im szczęście, bo szybko Piotr Wawrzyniak trafił na 1-0. Wynik ten utrzymał się przez 10 minut. Trzy minuty przed końcem na boisku pojawił się po raz pierwszy Krzysztof Kołodziej i już po kilkunastu sekundach doprowadził do remisu. Minutę później było już 1-3, a to za sprawą trafień Łukasza Modrzyka i Antoniego Podobińskiego. Jak się okazało nie był to koniec emocji w pierwszej połowie, bo 20 sekund przed przerwą kontaktową bramkę zdobył Jarosław Rutka. Po zmianie stron Marek Urbański doprowadził do stanu 3-3. Kolejnych bramek dla Policji jednak nie było, dobrze na parkiecie czuli się natomiast ciepliczanie, którzy grali kombinacyjny futsal, a efektem ich pomysłowości było gole Igora Perebeynosa, Matusza Durlaka i Podobińskiego. To druga wygrana Chojnika w tym sezonie, przy okazji pierwsza porażka Policji, która mimo to utrzymała miejsce na podium.
Popisową partię przeciwko Maracnie rozegrał Daniel Gałach z Saper Gol. Na co dzień zawodnik kowarskiej Olimpii dwa razy z rzędu wpisał się na listę strzelców, a jeszcze przed przerwą na 3-0 poprawił Adrian Nowiński. Upojeni wysokim prowadzeniem kowarzanie chyba przedłużyli sobie przerwę o cztery minuty, bo właśnie tyle potrzebowali piechowiczanie na doprowadzenie do remisu. Zaczął Kamil Wójcik, później z dystansu kropnął Mariusz Skrobiszewski, a sprytnym uderzeniem w krótki róg popisał się Andrzej Kasperczyk. Faworytów na prowadzenie przywrócił Maciej Udod, który w gąszczu ciał znalazł lukę i strzałem w długi róg pokonał Roberta Zaporę. Nadzieję na korzystny wynik wybił Maracanie Gałach kompletując hat-tricka. W samej końcówce słupki obili jeszcze Marcin Krupa i Mateusz Han.
Hit V kolejki od początku toczył się pod dyktando JAKO Team, jednak do przerwy zawodnicy Auto Lambert bardzo skutecznie się bronili, praktycznie nie pozwalając liderowi na stworzenie zagrożenia pod swoją bramką. Sami zaś przynajmniej dwa razy po akcjach Roberta Rodziewicza mogli pokonać Oskara Wieliczko. W drugiej połowie sposób na Jacka Szeszkę znalazł Tobiasz Kuźniewski i było 1-0. Do bramki po kilku minutach Tobi dołożył asystę i Łukasz Kusiak mógł dopełnić formalności, pakując piłkę do pustej bramki. Kilkanaście sekund przed końcem Auto Lambert zyskało trafienie honorowe. Jego autorem był Maciej Zyner.
O meczu Mundo - Dr. Schneider pisaliśmy w osobnym tekście.

V kolejka JAKO Ekstraklasy JLP:

niedziela, 10 stycznia 2016:

Dr. Schneider - Mundo 5-7 (0-3)
Bramki: Kamil Pielech x3, Michał Stanisławski x2 oraz Oskar Klimek x3, Sebastian Rzepecki x2, Michał Kieryluk, Wojciech Łozowski.
MVP: Oskar Klimek.

poniedziałek, 11 stycznia 2016:

Saper Gol - Maracana Piechowice 5-3 (3-0)

Bramki: Daniel Gałach x3, Maciej Udod, Adrian Nowiński oraz Kamil Wójcik, Mariusz Skrobiszewski, Andrzej Kasperczyk.
MVP: Daniel Gałach.

Policja - Chojnik 3-6 (2-3)

Bramki: Jarosław Rutka, Piotr Wawrzyniak, Marek Urbański oraz Antoni Podobiński x2, Łukasz Modrzyk, Igor Perebeynos, Krzysztof Kołodziej, Mateusz Durlak.
MVP: Antoni Podobiński.

Gimnazjum nr 3 - Street Squad 5-1 (2-1)

Bramki: Andrzej Dworak x2, Adrian Złotkowski, Dariusz Ozimek, Adam Kondrat oraz Damian Kaszuba.
MVP: Andrzej Dworak.

JAKO Team - Auto Lambert 2-1 (0-0)

Bramki: Tobiasz Kuźniewski, Łukasz Kusiak oraz Maciej Zyner.
MVP: Tobiasz Kuźniewski.