64.76

104.52

6.67

3.09

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-03-29 o godzinie 15:00.

JAKO Team pokazał jakość w IV kolejce JAKO Ekstraklasy

24 gole zdobyli w poniedziałkowy wieczór piłkarze JAKO Team. Potrzebowali na to dwóch spotkań. Najpierw w meczu IV kolejki JAKO Ekstraklasy pokonali 11-1 Chojnika, a w ramach odrabiania zaległości rozgromili Dr. Schneider 13-2. Wyniki te pozwoliły JAKO Team objąć prowadzenie w ligowej tabeli. Drugi, również z kompletem punktów jest Saper Gol, na trzecie miejsce spadła Policja, która straciła pierwsze punkty remisując z Gimnazjum nr 3.
Zarówno w meczu z Chojnikiem jak i Dr. Schneider ekipa nowego lidera pokazała ładny kombinacyjny futbol z dużą ilością trików technicznych. Do tego skuteczny o czym najdobitniej świadczą wyniki. Przeciwko ciepliczanom popisową partię rozegrali Maciej Firlej i Michał Szramowiat. Obaj zdobyli po cztery bramki, dwa gole na swoje konto zapisał Łukasz Kowalski, a jedno trafienie to dzieło Macieja Suchaneckiego. Honor Chojnika uratował Arkadiusz Gawlik. Konfrontacja z Dr. Schneider rozpoczęła się sensacyjnie bowiem po szybkiej kontrze wynik otworzył Radosław Łatka. Jak się okazało tylko rozeźliło to drużynę złożoną głównie z zawodników Karkonoszy Jelenia Góra, która błyskawicznie zaczęła punktować rywali. Prym na parkiecie wiódł Kowalski, demonstrując świetne opanowanie piłki i pomysł na jej rozegranie, czego efektem były cztery gole i kilka asyst. Dobrą partię rozegrali też Maciej Suchanecki, Marek Siatrak i Bartosz Poszelężny. Ze strony zespołu z Radomierza zagrożenie pod bramką JT stwarzała w zasadzie tylko Łatka i to on po przerwie po raz drugi wpisał się na listę strzelców.
Mecz Mundo z Saper Gol to pokaz catenaccio w wykonaniu tych pierwszych. Co prawda Maciej Udod szybko znalazł sposób na rozmontowanie defensywy rywali, ale kolejne minuty nie przynosiły spodziewanych goli dla SG. Przeciwnie, grający z kontry zawodnicy Mundo byli bliżej osiągnięcia celu. W 11-ej minucie mega pudło zanotował Oskar Klimek. Dwie minuty później zawodnik ten zrehabilitował się pokonując Macieja Maćkowskiego, a jeszcze przed przerwą trafił piłką w słupek. Po 15 minutach było więc 1-1. Początek drugiej połowy to anty futsal. Męczenie buły skończyło się w 24-ej minucie, gdy Udod po raz drugi trafił do sieci. Od tej pory gole posypały się lawinowo. Większość z nich do bramki Mundo, a bezlitosnym egzekutorem okazał się Udod, któremu pomogli Adrian Nowiński i Mateusz Han. Z drugiej strony boiska piłka tylko raz wylądował w bramce. Podobnie jak przed przerwą bramkę Mundo dał Klimek, którego śmiało można uznać za jedno z objawień tegorocznej edycji Jeleniogórskiej Ligi Piłkarskiej.
Pierwsze punkty w tej edycji rozgrywek straciła w poniedziałek Policja, natomiast po raz pierwszy zapunktowali gracze Gimnazjum nr 3. Ponieważ obie drużyny rywalizowały w bezpośrednim starciu, powyższe fakty rozwiązują zagadkę wyniku, a był nim remis 1-1. Pierwszą połowę wygrali policjanci zdobywając gola po akcji Andrzeja Katry, po zmianie stron wyrównał Łukasz Cudyk. Nie ukrywajmy, nie było to porywające widowisko, ale ambicji i woli walki jego uczestnikom na pewno nie można było odmówić.
Prawdziwy pokaz siły w meczu z Maracaną Piechowice dali piłkarze Auto Lambert. Już do przerwy obrońcy tytułu prowadzili 6-0 i było jasne, że piechowiczan w drugiej połowie czekały Himalaje, jeśli marzyło im się odwrócenie losów meczu. AL nie pozwolili na to, choć gra się wyrównała i po przerwie obie drużyny zdobyły po cztery bramki. Nie zmienia to faktu, że wygrana Auto Lambert była wysoka i zasłużona.

IV kolejka JAKO Ekstraklasy JLP:

niedziela, 20 grudnia 2015:

Dr. Schneider - Street Squad 10-5 (6-3)

Bramki: Radosław Łatka x5, Kamil Pielech x3, Andrzej Kubicki oraz Damian Kaszuba x2, Paweł Kisiel, Damian Krynicki, Jakub Wójcicki.
MVP: Radosław Łatka.

poniedziałek, 21 grudnia 2015:

JAKO Team - Chojnik 11-1 (5-1)

Bramki: Michał Szramowiat x4, Maciej Firlej x4, Łukasz Kowalski x2, Maciej Suchanecki oraz Arkadiusz Gawlik.
MVP: Maciej Firlej.

Mundo - Saper Gol 2-7 (1-1)

Bramki: Oskar Klimek x2 oraz Maciej Udod x5, Mateusz Han, Adrian Nowiński.
MVP: Maciej Udod.

Policja - Gimnazjum nr 3 1-1 (1-0)

Bramki: Andrzej Katra oraz Łukasz Cudyk.
MVP: Łukasz Cudyk.

Maracana Piechowice - Auto Lambert 4-10 (0-6)

Bramki: Kamil Wójcik x2, Artur Strzałkowski x2 oraz Tomasz Woźniczka x2, Jarosław Wichowski x2, Maciej Zyner x2, Michał Szczotka x2, Robert Rodziewicz, Krzysztof Kieć,
MVP: Jarosław Wichowski.

Dr Schneider - JAKO Team 2-13 (1-8) (mecz zaległy)

Bramki: Radosław Łatka x2 oraz Łukasz Kowalski x4, Maciej Suchanecki x2 Marek Siatrak x2, Bartosz Poszelężny x2, Michał Szramowiat x2, Maciej Firlej.
MVP: Łukasz Kowalski.