190.84

16.85

18.95

16.34

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-19 o godzinie 07:00.

ZSP ucieka rywalom w JAKO I Lidze

Piłkarze Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu wzmocnili się na pozycji lidera JAKO I Ligi JLP po IV kolejce tych rozgrywek. Zespół trenera Mateusza Kraińskiego ograł Platinum Eye 9-5, które pomimo porażki bez wątpienia rozegrało swój najlepszy mecz w tej edycji JAKO I Ligi.
Wynik spotkania otworzył już w pierwszej minucie Robert Lekszycki. Do remisu 120 sekund później doprowadził Oskar Giziński. Kolejne minuty należały do licealistów. Na 2-1 trafił Mateusz Dregan, następnie bramkarza PE do kapitulacji zmusili Lekszycki i Paweł Pytel. Odpowiedzią na te trafienia był gol Adriana Wnęka. Jak się okazało Platinum Eye nie było stać na więcej w pierwszej połowie, natomiast ZSP dołożyło dwie bramki autorstwa Szymona Statkowskiego i Patryka Mokanka. Po zmianie stron finansiści podjęli rękawicę i starali się odwrócić losy meczu. Skuteczne akcje braci Wojciecha i Radosława Paradowskich przyniosły dwa gole i zrobiło się 4-6. Nadzieje PE na korzystny wynik szybko zostały jednak rozwiane, bo lider sprężył się i momentalnie zrobiło się 9-4 dla ZSP. Wojtek Paradowski zdołał już tylko zmniejszyć rozmiary porażki.
Nowym wiceliderem została Maciejowa, która odniosła trzecią wygraną w tym sezonie. Mecz z Geoline był bardzo zacięty, ale ostatecznie KSM wygrała 5-4. Do przerwy był remis po 2-2, a losy spotkania rozstrzygnęły się w drugiej połowie. Geoline na osłodę pozostał tytuł MVP dla Adriana Jarosza, który popisał się hat-trickiem. Jego wyczyn bramką uzupełnił Michał Madej. Dla zwycięzców trafiali: Robert Wachel, Norbert Zaleszczyk, Rafał Czaplicki, Dominik Banaś, Wojciech Eszrych.
Emocje do ostatnich sekund towarzyszyły starciu Potoku Karpniki z Prywaciarzami. Spotkanie rozpoczęło się po myśli Potoku, bo po ładnej zespołowej akcji gola zdobył Michał Gawlikowski. Był to jedyny gol do przerwy. W tej części gry godny odnotowania był jeszcze strzał Dawida Celencewicza w słupek. W 20-ej minucie do remisu doprowadził Krzysztof Winiarski. Cztery minuty później rodzinną akcję przeprowadzili Dariusz i Dawid Celencewiczowie. Podawał ojciec, a do siatki trafił syn. Po chwili mogło być po meczu, gdyż piłka po uderzeniu Winiarskiego trafiła w Sebastiana Białożyła, a później w słupek. Piłkę przejęli karpniczanie i momentalnie wyprowadzili kontrę, która wykończył Seweryn Wrotecki. Minutę przed końcem za sprawą Mariusza Czechowskiego Prywaciarze odzyskali prowadzenie. Jak się okazało nie utrzymali go do ostatniej syreny, bo 20 sekund przed końcem koszmarny błąd na środku boiska popełnił Dariusz Celencewicz. Zrodziła się z tego akcja zakończona celnym strzałem Gawlikowskiego i mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.
Pierwszą wygraną w obecnej edycji odniosła ekipa Candy Plus. Wygrana ze Strażą Pożarną nie przyszła łatwo, ale łatwo było przewidzieć, że będzie to zacięta konfrontacja. Już w drugiej minucie Jacek Gdeczyk dał pierwszego gola pogromcom ognia. Wyrównał po kilku minutach Wojciech Korzeniowski, a w 12-ej Candy Plus wyszło na prowadzenie po ładnym uderzeniu pod poprzeczkę Adama Waleryka. Druga połowa nie przyniosła zmiany, tzn. obie drużyny zdobyły po dwa gole, co sprawiło, że jedno bramkowa przewaga CP została utrzymana.
Najmniej goli kibice zgromadzenie w hali Parku Sportowego Złotnicza obejrzeli w meczu Draexlmaier - Zorka. W pierwszej połowie prowadzenie Drexowi dał Marcin Rosek. Po przerwie wyrównał Dominik Skorupa, a trzy punkty swojej ekipie zapewnił Paweł Szpak. Przypomnijmy, że Draexlamier ma jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z Prywaciarzami.

IV kolejka JAKO I Ligi JLP:

niedziela, 20 grudnia 2015:

Prywaciarze - Potok Karpniki 3-3 (0-1)

Bramki: Dawid Celencewicz, Piotr Gwaj, Mariusz Czechowski oraz Michał Gawlikowski x2, Seweryn Wrotecki.
MVP: Michał Gawlikowski.

Platinum Eye - ZSP Karpacz 5-9 (2-6)

Bramki: Wojciech Paradowski x2, Radosław Paradowski, Oskar Giziński, Adrian Wnęk oraz Szymon Statkowski x3, Robert Lekszycki x2, Dawid Klimek, Mateusz Dregan, Paweł Pytel, Patryk Mokanek.
MVP: Szymon Statkowski.

Candy Plus - Straż Pożarna 4-3 (2-1)

Bramki: Adam Waleryk x2, Michał Macur, Wojciech Korzeniowski oraz Zbigniew Wieczorkiewicz, Jacek Gdeczyk, Przemysław Janas.
MVP: Adam Waleryk.

Draexlmaier - Zorka 2-1 (1-0)

Bramki: Paweł Szpak, Marcin Rosek oraz Dominik Skorupa.
MVP:

Geoline - Maciejowa 4-5 (2-2)

Bramki: Adrian Jarosz x3, Michał Madej oraz Robert Wachel, Norbert Zaleszczyk, Rafał Czaplicki, Dominik Banaś, Wojciech Eszrych.
MVP: Adrian Jarosz.