301.32

84.93

5.86

2.87

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-03-29 o godzinie 12:00.

ZSP, Straż i Maciejowa gromią w III kolejce JAKO I Ligi

Trzy wysokie zwycięstwa i jedno spotkanie na styku to obraz III kolejki JAKO I Ligi Jeleniogórskiej Ligi Piłkarskiej. Nie odbył się mecz Draexlmaier - Prywaciarze ze względu na udział Drexa w branżowym turnieju w Wałbrzychu. Spotkanie to odbędzie się w innym terminie.
Jak pierwsi na parkiet hali w Parku Sportowym Złotnicza wyszli zawodnicy Zorki i Candy Plus. Pierwsza połowa nie powaliła poziomem. Więcej przy piłce utrzymywali się ludzie z Zroki, ale groźniej było po akcjach CP. Najlepszych okazji dla cukierników nie wykorzystał Łukasz Waleryk. Dwie minuty po przerwie wynik meczu otworzył Dominik Skorupa. Chwilę później Kamil Szustek trafił na 2-0, a kolejna akcja przyniosła trzeciego gola dla Zorki. Uderzał piłkę Skorupa, a piętą do własnej bramki skierował ją Adam Waleryk.
Trzy stracone gole nie zniechęciły graczy Candy Plus, którzy choć przegrywają swoje mecze to walczą do ostatnich sekund i tak było również tym razem, bo gola zdobył Mateusz Orzechowski, a 20 sekund później Patryk Ławniczak pokusił się o bramkę kontaktową. Wynik ten nie zmienił się już do końca, choć świetną okazję ku temu miał Marian Pietrzak z Zorki, jednak zmarnował rzut karny sekundy przed ostatnią syreną.
W meczu Maciejowej z Platinum Eye od początku zarysowała się dominacja piłkarzy z peryferii Jeleniej Góry. Pierwszego gola po stracie piłki przez Adriana Wnęka zdobył Jakub Hofman. Na 2-0 trafił Jan Amarowicz, a trzeciego gola na swoje konto zapisał Robert Zaleszczyk, dopełniając formalności przed pustą bramką. Tuż po wznowieniu gry Maksymilian Denis dał nadzieję swojej ekipie golem na 1-3. Odpowiedź rywali była błyskawiczna, a brawa za bramkę otrzymał Wojciech Eszrych. Platinum Eye stać było jeszcze na gola Piotra Gluzy, ale na tym licznik tej drużyny się zatrzymał. Przeciwnie w Maciejowej, która zakończyła kanonadę na siedmiu golach.
Jednostronnym widowiskiem okazała się konfrontacja ZSP Karpacz z Potokiem Karpniki. Już do przerwy młodzież prowadziła 4-0, po zmianie stron dołożyła kolejne sześć bramek. Łupem podzielili się Robert Lekszycki x4, Mateusz Dregan x3 i Damian Klimek x3. Trzy razy z gola cieszyli się też piłkarze Potoku. Dwa razy po akcjach Michała Gawlikowskiego, raz piłkę w sieci umieścił Sebastian Białożył. Wygrana podopiecznych trenera Mateusza Kraińskiego pozwoliła im się umocnić na pozycji lidera. To jedyna ekipa w JAKO I Lidze, która jeszcze nie straciła nawet punktu.
Na koniec wieczoru z futsalem przy Złotniczej Straż Pożarna zaskakująco łatwo poradziła sobie z Geoline. Mecz został rozstrzygnięty praktycznie już do przerwy, bo strażacy wygrali pierwszą połowę 5-0. Przez następny kwadrans zdobyli już tylko jednego gola, ale popisowo zagrali w obronie i zakończyli spotkanie na zero z tyłu. Po dwie bramki w tym spotkaniu zdobyli Piotr Śmiech i Przemysław Janas, po razie trafiali też Waldemar Przywara i Marcin Kwiatkowski.

III kolejka JAKO I Ligi JLP:

niedziela, 13 grudnia 2015:

Zorka - Candy Plus 3-2 (0-0)

Bramki: Dominik Skorupa, Kamil Szustek, Adam Waleryk (sam.) oraz Mateusz Orzechowski, Patryk Ławniczak.
MVP: Dominik Skorupa.

Maciejowa - Platinum Eye 7-2 (3-0)

Bramki: Jakub Hofman x2, Jan Amarowicz x2, Daniel Loba, Robert Zaleszczyk, Wojciech Eszrych oraz Maksymilian Denis, Piotr Gluza.
MVP: Jan Amarowicz.

ZSP Karpacz - Potok Karpniki 10-3 (4-0)

Bramki: Robert Lekszycki x4, Dawid Klimek x3, Mateusz Dregan x3 oraz Michał Gawlikowski x2, Sebastian Białożył.
MVP: Robert Lekszycki.

Straż Pożarna - Geoline 6-0 (5-0)

Bramki: Piotr Śmiech x2, Przemysław Janas x2, Marcin Kwiatkowski, Waldemar Przywara.
MVP: Przemysław Janas.

Draexlmaier - Prywaciarze (przełożony na inny termin)