510.11

88.80

10.06

6.68

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-25 o godzinie 13:00.

Sezon na granie pod dachem otwarty

Wczoraj (22 listopada 2015) w hali Parku Sportowego Złotnicza rozpoczęła sezon Jeleniogórska Liga Piłkarska. Jako pierwsze na parkiet wybiegły drużyny JAKO I Ligi. Emocji nie brakowało, bramek również. Najwyższą wygraną odnieśli Prywaciarze i to oni drugiej serii spotkań będą oczekiwać w fotelu lidera. Klasyfikacji strzelców z trzema golami przewodzą Robert Lekszycki i Marcin Romaniak, a za najlepsze spotkanie uznaliśmy konfrontację Geoline z Draexlmaier.
Niejako na rozgrzewkę kibice zgromadzeni w hali przy Złotniczej obejrzeli mecz Prywaciarzy z Candy Plus. Był to jedyny jednostronny pojedynek, a wygrana pierwszego lidera rozgrywek okazała. Dobry mecz rozegrał duet Dawid Celencewicz - Krzysztof Winiarski, bowiem obaj zawodnicy zdołali po dwa razy wpisać się na listę strzelców. Honor rywali uratował jedynym trafieniem Daniel Szczupakowski.
Mecz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu z Maciejową rozpoczął się od mocnego uderzenie młodzieży, która w ciągu pięciu minut dzięki dwóm bramkom Roberta Lekszyckiego i Dawida Klimka prowadziła 3-0. Zanosiło się na pogrom, jednak doświadczony przeciwnik nie złożył broni. Jeszcze przed przerwą skutecznie rzut karny wykonał Wojciech Eszrych, a po zmianie stron swój gole dołożyli Jakub Hoffman i Daniel Loba. W końcówce przypomniał o sobie Lekszycki, który skompletował hat-tricka i zapewnił ZSP Karpacz komplet punktów.
Niesamowity przebieg miał mecz Straży Pożarnej z Potokiem Karpniki. W pierwszej połowie grę prowadzili strażacy, a Potok zaprezentował zabójczą skuteczność i bezlitośnie cztery razy ich wypunktował. Wydawało się, że jest po meczu, bo przegrywając 0-4 nie łatwo jest wrócić na właściwe tory, tym bardziej, że w drugiej połowie Straż Pożarna długo biła głową w mur. Siedem minut przed końcem Waldemar Przywara zdobył w końcu upragnioną bramkę dla swojej ekipy i jak się okazało akcja ta otworzyła worek z golami. Pięć sekund przed końcem było już tylko 3-4. Szansę na ostatnią akcję mieli ludzie spod znaku 998 i wykorzystali ją! Gola niemal równo z końcową syreną zdobył Piotr Śmiech.
Do meczu z Platinum Eye Zorka przystąpiła w 5-osobowym składzie. Jak się okazało wystarczył do odniesienia pierwszej wygranej. Duża w tym zasługa Marcina Romaniaka, który ustrzelił hat-tricka. Co prawda przy pierwszej bramce ewidentnie pomógł sobie ręką, jednak sędzia przymknął oko na ten incydent. Rywale nie zrazili się tym faktem i dwa razy za sprawą Maksymiliana Denisa cieszyli się z goli. Zorka wróciła do gry za sprawą wspomnianego Romaniaka, a na 3-2 wyprowadził ją Krzysztof Gierasimuk. W końcówce obie ekipy dołożyły jeszcze po bramce.
Kolejkę zakończył bardzo dobry mecz Gegoline z Draexlmaier. Podobnie jak we wcześniejszych spotkaniach emocje było do ostatnich sekund. Wynik otworzył Paweł Szpak i przez długi okres 1-0 dla Drexa utrzymywało się. Dopiero tuż przed przerwą wysiłki Gegoline zostały nagrodzone, bo najpierw do remisu doprowadził Michał Madej, a sekundy przed syreną trafił Bartłomiej Golonka. Po wznowieniu gry na parkiecie trwała zażarta walka. W słupek trafił Mateusz Szkudlarek, a rywal odpowiedział na to trzecim golem, tym razem autorstwa Adriana Jarosza. Nadzieję na remis dał swojej ekipie drugim golem Szpak, ale czasu było już za mało, aby ten cel skutecznie zrealizować.

I kolejka JAKO I Ligi JLP:

niedziela, 22 listopada 2015:

Prywaciarze - Candy Plus 6-1 (3-0)

Bramki: Dawid Celencewicz x2, Krzysztof Winiarski x2, Piotr Gwaj, Pieńkowski oraz Daniel Szczupakowski.
MVP: Krzysztof Winiarski.

Maciejowa - ZSP Karpacz 3-4 (1-3)

Bramki: Daniel Loba, Jakub Hoffman, Wojciech Eszrych oraz Robert Lekszycki x3, Dawid Klimek.
MVP: Robert Lekszycki.

Straż Pożarna = Potok Karpniki 4-4 (0-4)

Bramki: Artur Wrotecki, Waldemar Przywora, Piotr Śmiech, Jacek Deczyk oraz Michał Gawlikowski, Seweryn Wrotecki, Maciej Nowakowski, Mateusz Mazur.
MVP:

Platinum Eye - Zorka 3-4 (1-1)

Bramki: Maksymilian Denis x2, Radosław Paradowski oraz Marcin Romaniak x3, Krzysztof Gierasimuk.
MVP: Marcin Romaniak.

Geoline - Draexlmaier 3-2 (2-1)

Bramki: Adrian Jarosz, Michał Madej, Bartłomiej Golonka oraz Paweł Szpak x2.
MVP: Adrian Jarosz.

1.Prywaciarze136-2
2.ZSP Karpacz134-3