84.66

5.78

3.47

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-18 o godzinie 16:00.

Apis wziął Piasta na rogi

Piłkarze Piasta Dziwiszów przegrali dzisiaj na swoim boisku z Apisem Jędrzychowice 1-3. Dzięki wygranej na trudnym terenie i jednoczesnej porażce Twardego Świętoszów, beniaminek awansował na pozycję wicelidera tabeli ligi okręgowej.
Pierwsza połowa to dosyć nudnawe widowisko. Gra toczyła głównie się w środku pola, jednak brakowało gorących spięć pod bramkami. Więcej akcji zaczepnych stworzyli sobie przyjezdni, jednak uderzenia z dystansu Dariusza Bryjaka, Piotra Pirszela i Grzegorza Rydola nie siały popłochu wśród dziwiszowian.
Pięć minut po przerwie piłkę w pole karne gości wrzucił Waldemar Wryszcz. Futbolówka trafiła pod nogi Antoniego Podobińskiego, który z bliska dopełnił formalności. W 62-ej minucie w pole karne Piasta wpadł Dariusz Bryjak. Zawodnik Apisu ograł niepewni e interweniującego Dariusza Mikulskiego i było 1-1. Gol na 1-2 to zasługa Marcina Monika. Nie najlepiej w tej sytuacji zachował się Robert Turczyk, źle obliczając lot piłki. Chwilę później powinno być 2-2, ale zimnej krwi zabrakło Łukaszowi Charko. Piłkarze z Dziwiszowa za wszelką cenę chcieli doprowadzić do wyrównania, stąd nadziewali się na kontry jędrzychowiczan. Pięć minut przed końcem jedna z takich akcji przyniosła powodzenie Apisowi. Przed polem karnym z piłką minął się Mikulski, przechwycił ją Grzegorz Rydol, ograł Kamila Saniuka i ustalił końcowy rezultat spotkania na 1-3.
- Szkoda punktu, bo uważam, że zasłużyliśmy na remis. Do momentu wyrównania stanu gry byliśmy zdecydowanie lepsi. Gole jakie traciliśmy bardziej były efektem naszych błędów oraz nieporadności, niż umiejętności rywala - powiedział po meczu Krzysztof Gurazda, prezes Piasta.

PIAST DZIWISZÓW - APIS JĘDRZYCHOWICE 1-3 (0-0)

Bramki: 1-0 Podobiński 50', 1-1 Bryjak 62', 1-2 Monik 70', 1-3 Rydol 85'.
Żółte kartki: Turczyk, Kik oraz Pirszel, Bystryk.
Sędziował: Jacek Ciepiela.
Widzów: 30.

PIAST: Mikulski - Turczyk, Wryszcz (80' Rzepecki), Dudek, Woźniczka, Kieć (68' Denis), Saniuk, Banaś, Lisowski, Kik (60' Charko), Podobiński (90' Przywara).
APIS: Świątkowski - Siciński, Glanc, Bystryk, Jurgowski (85' Kaczmarek), Bryjak, Matusewicz, Pierszel, Monik, Zaparty (70' Łazarewicz), Rydol (90' Szakiel).

2015-10-10 18:51