58.76

94.46

8.06

5.70

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-03-28 o godzinie 18:00.

KPR SMS ograł lubińskie Zagłębie

Bardzo emocjonujące widowisko oglądali w Karpaczu kibice juniorek młodszych KPR SMS oraz Zagłębia Lubin. Po meczu zadowoleni z hali ZSLiMS wychodzili kibice żółto - niebieskich, które ograły miedziowe 26-23.
Spotkanie rozpoczęło się po myśli gości. Po dwie bramki rzuciły Adrianna Pacyna oraz Adriana Kurdzielewicz i było 4-1 dla Zagłębia. Nasz zespół szybko wyszedł z dołka, bo w 13-ej minucie po serii trafień Marki Klimaszewskiej i golach Zuzanny Dubiel oraz Wiktorii Drozdowskiej KPR SMS prowadził 6-4. Kolejny kwadrans to jeszcze lepsza postawa podopiecznych trener Dilrabo Samadovej, co przełożyło się na wynik, który do przerwy brzmiał 15-9 dla gospodyń.
Po zmianie stron nasze dziewczęta wręcz rzuciły się na rywali i zapowiadało się na pogrom Zagłębia, bo w 41-ej minucie po dwóch bramkach Dubiel było już 23-12. Niestety kolejne 20 minut należało do przyjezdnych. Grę lubinianek ciągnął duet Ania Rzeczycka - Natalia Najdek. Pierwsza świetnie spisywała się bramce Zagłębia, druga imponowała ambicją i walecznością oraz umiejętnościami, które pozwoliły jej zdobyć siedem bramek. Z każdym golem Zagłębie było coraz pewniejsze siebie, a w naszej ekipie panowała coraz większą nerwowość, co przełożyło się na seryjnie popełniane błędy. Dwie minuty przed końcem przy wyniku 25-23, Zagłębie miało wyborną okazję by zmniejszyć prowadzenie KPR SMS do jednej braki, jednak Anna Derwich spanikowała i choć nie miała rywalki za plecami zdecydowała się na rzut z ok. 10 metrów, do tego niecelny. W ostatnich sekundach drużyna Samadovej uspokoiła grę bramką najskuteczniejszej tego dnia Dubiel i KPR SMS sięgnął po komplet punktów.
Jutro (10 października 2015, godz. 12:00) w hali przy Złotniczej swój mecz rozegrają juniorki młodsze KPR MOS Jelenia Góra. Ich rywalem będzie Dziewiątka Legnica.

KPR SMS KARPACZ JELENIA GÓRA - ZAGŁĘBIE LUBIN 26-23 (15-9)

KPR SMS: Filończuk - Sieradzka, Dubiel - 10, Białogrecka, Lewandowska, Starczyk, Oleszek, Klimaszewska - 5, Juźwik, Skowrońska - 4, Kruszewska - 2, Drozdowska - 5, Wojtas.
ZAGŁĘBIE: Rzeczycka, Sielicka, Skupień - 1, Derwich - 1, Kocińska - 1, Kliszcz, Pacyna - 4, Najdek - 7, Swędrak - 3, Czyż, Kurdzielewicz - 4, Domska - 2.

2015-10-09 23:10