157.84

63.24

9.37

7.60

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-20 o godzinie 01:00.

Klęska juniorów starszych Karkonoszy

Koszmar! Tak jednym słowem można skomentować występ juniorów starszych Karkonoszy Jelenia Góra przeciwko Orłowi Ząbkowice Śląskie. Biało - niebiescy przegrali przy Lubańskiej 3-10, a katem jeleniogórzan był Marcin Gerlach, autor sześciu goli.
Mecz rozpoczął się po myśli podopiecznych trenera Artura Sety, bo Damian Kucharczk skutecznie wykończył akcję z 11-ej minuty. Chwilę później zabrakło mu precyzji i zamiast 2-0 było 1-1, gdyż na listę strzelców wpisał się Seweryn Raszpla. Karkonosze mogły odpowiedzieć golem, ale znów pod bramką Orła zabrakło zimnej krwi Kucharczkowi. Do bólu skuteczni byli natomiast ząbkowiczanie, którzy wykorzystywali wszystkie sytuacje, zarówno te, które sami sobie stworzyli jak i te podarowane przez jeleniogórską defensywę. Klasą dla siebie był Gerlach. Zawodnik Orła praktycznie już przed przerwą ustawił spotkanie po myśli swojej ekipy, strzelając hat-tricka w 11 minut.
Pięć minut po wznowieniu gry Gerlach trafił na 1-5, a chwilę później szóstego gola dał Orłowi Maciej Sobór i stało się jasne, że to przyjezdni będą się cieszyć po mecz. Na kolejne trafienie Gerlacha gospodarze odpowiedzieli bramkami Roberta Lekszyckiego z rzutu wolnego i Kucharczyka. Pobudziło to tylko graczy Orła do wysiłku w końcówce. Najpierw dwa razy trafił Seweryn Raszpla, a wynik na 3-10 ustalił Gerlach.

KARKONOSZE JELENIA GÓRA - ORZEŁ ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE 3-10 (1-4)

Bramki: 1-0 Kucharczyk 11', 1-1 Raszpla 26, 1-2 Gerlach 30', 1-3 Gerlach 34', 1-4 Gerlach 41', 1-5 Gerlach 50', 1-6 Sobór 53', 1-7 Gerlach 70', 2-7 Lekszycki 71', 3-7 Kucharczyk 73', 3-8 Raszpla 83', 3-9 Raszpla 84', 3-10 Gerlach 86'.

KSK: Engler - Dawid Klimek, Krawiec (55' Damian Klimek), Śniegula (55' Maran), Kucharczyk, Lekszycki, Pitruczuk (75' Czernik), Szlufik, Pytel, Wierzbicki (46' Górski), Zaleszczyk (75' Mężyk).
ORZEŁ: Brandl - Brzózka, Gerlach, Groszek, Karykowski, Korniów, Kusowski, Mrugacz, Raszpla, Sobór, Wysocki (80' Piątek).

2015-10-05 15:48