7.85

87.65

5.16

3.05

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-18 o godzinie 14:00.

- widz:
TV: Górnik II Zabrze - Karkonosze, transmisja TV na...

Pewny awans Karkonoszy

Pozytywnie odreagowali porażkę 0-6 z Formacją Port 2000 Mostki piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra. Dzisiaj nasz zespół rozgromił na wyjeździe Olszę Olszyna 8-0 i pewnie awansował do III rundy okręgowego Pucharu Polski.
Pierwsze 20 minut to bardzo senny obraz meczu. Ambitnie grający gospodarze ograniczali się do przeszkadzania w rozgrywaniu piłki jeleniogórzanom, ci natomiast nie mieli specjalnie pomysłu na pokonanie Artura Kwiatkowskiego. W zasadzie godny odnotowania był tylko groźny strzał z dystansu Sylwestra Wersockiego, ale bramkarz Olszy nie dał się zaskoczyć.
W 20-ej minucie ładną akcję przeprowadził Łukasz Kowalski, ale jego zagrania nie wykorzystał Maciej Firlej fatalnie pudłując. Minutę później dzisiejszy solenizant zrehabilitował się pokonując w sytuacji sam na sam Kwiatkowskiego. Asystę przy tej bramce zanotował Werscoki popisując się precyzyjnym prostopadłym podaniem. Gol na 0-2 padł z rzutu karnego. Krzysztof Szczerbicki podciął w 16-tce Maćka Firleja i Kowalski wymierzył gospodarzom karę z 11-tu metrów. W 31-ej minucie ponownie dał o sobie znać Firlej, tym razem jak na tacy wyłożył piłkę Sarele, który uderzeniem w długi róg zmusił do kapitulacji Kwiatkowskiego.
Zaledwie pięć minut po zmianie stron trener Artur Milewski musiał czekać na kolejne trafienie swoich podopiecznych. Ponownie na listę strzelców wpisał się Sareło. Chwilę później szkoleniowiec Karkonoszy dokonał potrójnej zmiany. Rezerwowi dali o sobie znać w końcówce, w której padły cztery gole. Dwa z nich zdobył Łukasz Kusiak, tyle samo zanotował Michał Szramowiat. Asystowali przy nich m.in. wprowadzeni na plac gry Tomasz Palimąka i Maciej Górski.

OLSZA OLSZYNA - KARKONOSZE JELENIA GÓRA 0-8 (0-3)

Bramki: 0-1 Maciej Firlej 21', 0-2 Kowalski 27', 0-3 Sareło 31', 0-4 Sareło 50', 0-5 Szramowiat 80', 0-6 Kusiak 82', 0-7 Szramowiat 85', 0-8 Kusiak 88'.
Żółte kartki: Grześkiewicz, P. Karolewicz.
Sędziował: Waldemar Socha.
Widzów: 100.

OLSZA: Kwiatkowski - Czuchryta, Szczerbicki, Szwałko, Jastrzębski, Grześkiewicz, Bogowski (46' Koman), P. Karolewicz (46' Griżuk), W. Karolewicz (85' Butkiewicz), Kurec (75' Szpak), Iwiński (46' Mandżejewski).
KSK: Dubiel - Wersocki, Kuźniewski, Wawrzyniak (55' Palimąka), Mateusz Firlej, Kraśnicki (46' Szramowiat), Sareło (55' Poszelężny), Bochnia (70' Górski), Kusiak, Kowalski (55' Majer), Maciej Firlej.

2015-09-23 18:14