131.83

95.27

12.16

7.76

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-03 o godzinie 04:00.

- Do fusa Adriana:
Wyniki i tabela po 27. kolejce 4. ligi dolnośląskiej...

Sparingowy remis w Kowarach

Ciekawe spotkanie obejrzeli kibice w Kowarach, gdzie miejscowa Olimpia podjęła Piasta Wykroty. Do przerwy dominowali gospodarze, po zmianie stron również goście sprawili im sporo kłopotów.
Od początku spotkania kowarzanie opanowali środek pola i gra toczyła się głównie na połowie wykrocian. Mimo to prowadzenie objął zespół prowadzony przez Sylwestra Kreta. W 18-ej minucie Piotr Krawczyk wykorzystał nieporozumienie Patryka Fiuta i Adriana Zielińskiego, kierując piłkę do pustej bramki. Odpowiedź Olimpii była błyskawiczna, bo 120 sekund później Damian Chajewski dośrodkował z rzutu rożnego, a celną główką popisał się Adrian Nowiński. Po chwili w dogodnej sytuacji znalazł się Marcin Krupa, ale bramkarz Piasta zażegnał niebezpieczeństwo. Dawid Zazulak jeszcze kilka razy stanął na wysokości zadania, bo w końcówce pierwszej połowy biało - zieloni mocno przycisnęli. W zachowaniu czystego konta pomogli mu też zawodnicy gospodarzy, np. Chajewski w 44-ej minucie, który mając przed sobą pustą bramkę posłał piłkę nad poprzeczką. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem 1-1, mimo to bardzo zadowolony z postawy swojego zespołu był menadżer Tomasz Dudziak, który ocenił, iż rywale są z innych piłkarskich planet, co widać gołym okiem na boisku.
Na drugą połowę podopieczni trenera Aleksieja Tiereszczenki wyszli nieco rozkojarzeni, co szybko mogli przypłacić utratą bramki. Na ich szczęście dobrze na linii bramkowej spisał się Paweł Wojciechowski, a uderzenie Daniela Ziółkowskiego trafiło tylko w poprzeczkę. W 60-ej minucie ładną akcję przeprowadził Zieliński, który dośrodkował na drugi słupek do Mateusza Zatylnego. Wychowanek Czarnych Lwówek Śląski z dwóch metrów dopełnił formalności. Utrata gola nie podłamała Piasta, który za sprawą Krawczyka odrobił straty. W samej końcówce piłkarze z Wykrot mogli nawet przechylić szalę wygranej na swoją stronę, bo Ziółkowski ponownie trafił w poprzeczkę. - Myślę, że po przerwie Piast postawił twarde warunki IV-ligowcom. Jestem skłonny nawet powiedzieć, że w tej części gracze z Wykrot prezentowali się lepiej od gospodarzy - powiedział po spotkaniu Marcin Pacan. Zawodnik Karkonoszy Jelenia Góra najprawdopodobniej dołączy przed rozpoczęciem sezonu do Piasta.
Dodajmy, że w dzisiejszym meczu trener Tiereszczenko dał odpocząć kilku zawodnikom. Wolne dostali Dariusz Malarowski, Daniel Gałach, Maciej Gargas i Mateusz Baszak.
Kolejny sparing Olimpia rozegra w Złotoryi, gdzie w sobotę (8 sierpnia 2015, godz. 10:00) jej rywalem będzie miejscowy Górnik.

OLIMPIA: Fiut - Nowiński, Zieliński, Smoczyk, Kędzierski, Szaraniec, Udod, Bębenek, Zatylny, Chajewski, Krupa. Rezerwowi: Wojciechowski, Denis, Han, Szeliga, Kloczkowski.
PIAST: Zazulak - Andruchów, Kret, Gola, Urbaniak, Roman, Paruch, Ziółkowski, Krawczyk, Kurek, Drozd. Rezerwowi: Mielnik, Jagodziński, Gabriel Silva Araujo.

2015-08-05 23:03