117.34

94.06

6.37

3.52

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-25 o godzinie 15:00.

Olimpia postawiła się Górnikowi

Z dobrej strony pokazali się w meczu z Górnikiem Wałbrzych piłkarze Olimpii Kowary. Wyżej notowany rywal wygrał 2-1 i przez większość meczu miał przewagę, jednak biało - zieloni momentami potrafili nawiązać walkę z ekipą trenera Roberta Bubnowicza.
Od początku widać było wyższą kulturę gry wałbrzyszan, ale jako pierwsi gola mogli zdobyć gospodarze. Koszmarny błąd popełnił golkiper Górnika, jednak w ostatniej chwili zdołał odbić piłkę po strzale Edgarsa Omeljanenki, a dobitkę Patryka Bębenka zablokował jeden z wałbrzyskich obrońców. Chwilę później w pole karne rywali dośrodkował Daniel Gałach, a bliski zdobycia bramki był Damian Chajewski. W 23-ej minucie ładnie z rzutu wolnego uderzył piłkę Marcin Morawski, Marcel Lizak z najwyższym wysiłkiem zdołał ją odbić, jak się okazało nie wystarczyło to do uratowania czystego konta, gdyż do piłki dopadł Marcin Orłowski i było 0-1. Po 10 minutach kowarzanie doprowadzili do remisu. Piłkę na środku boiska przejął Mateusz Baszak, by po chwili ładnym krosem uruchomić Daniela Gałacha, który pomimo asysty obrońców przeciwnika umieścił ją w sieci. Nie był to ostatni gol w tej części gry. W 42-ej minucie z boku pola karnego dośrodkował Morawski, a wyróżniający się na boisku Dominik Radziemski skierował futbolówkę głową do siatki. W ostatnich sekundach III-ligowcy mogli podwyższyć rezultat, tak się nie stało, bo Adrian Nowiński dwa razy skutecznie blokował strzały graczy Górnika.
Po zamianie stron goście narzucili IV-ligowcom swoje warunki gry. Górnik miał kilka sytuacji, ale dobrze dysponowany Lizak wychodził obronną ręką z pojedynków z Orłowskim, świetnie obronił też bombę Morawskiego. W samej końcówce trener Bubnowicz rzucił do gry swoją młodzież, wtedy podopieczni trenera Aleksieja Tiereszczenki złapali drugi oddech, jednak nie na tyle by poważnie zagrozić bramce wałbrzyszan.
Już w środę (5 sierpnia 2015, godz. 18:00) Olimpia rozegra kolejny test mecz, tym razem z aspirującym do IV-ligowego awansu Piastem Wykroty. Spotkanie to odbędzie się Kowarach. Górnik natomiast przygotowuje się już do inauguracji III ligi dolnośląsko - lubuskiej. W niedzielę (9 sierpnia 2015, godz. 18:00) przeciwnikiem wałbrzyszan na ich stadionie będą Karkonosze Jelenia Góra.

OLIMPIA: Lizak - Nowiński, Smoczyk, Han, D. Malarowski, Zieliński, Bębenek, Baszak, Chajewski, Omeljanenko, Gałach. Rezerwowi: Szeliga, Kędzierski, Krupa, Denis, Zatylny.

2015-08-01 15:19