46.93

94.50

7.01

4.19

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-03-28 o godzinie 15:00.

Włókniarz przegrał z NFV Gelb-Weiß Görlitz 09

Bardzo wymagającym sparingpartnerem dla mirskiego Włókniarza okazał się zespół NFV Gelb-Weiß Görlitz 09. Piąta ekipa Landesliga Sachsen wygrała w Mirsku 3-1, a stosunkowo niski wynik gospodarze zawdzięczają nieskuteczności piłkarzy zza Nysy Łużyckiej.
Początek spotkania nie zapowiadał przewagi drużyny z Niemiec. Gospodarze mogli nawet objąć prowadzenie, jednak Dawid Grygiel nie potrafił wykorzystać akcji Radosława Paradowskiego, który za polem karnym ograł bramkarza rywali. Chwilę później było 0-1. Przemysław Kocot wypatrzył Torstena Marxa, ten ograł obrońcę Włókniarza i uderzeniem w krótki róg pokonał Norberta Matuszaka. Minutę przed przerwą mierzoną centrą popisał się Patryk Szczęsny i Marx celną główką podwyższył rezultat.
W drugiej połowie goście całkowicie zdominowali wydarzenia na murawie. Przewaga szybko przyniosła im trzeciego gola. Kocot ograł jednego z mirszczan, po czym wyłożył futbolówkę Piotrowi Stępniewiczowi, który dopełnił formalności. Później gracze NFV 09 prześcigali się w marnowaniu wyśmienitych okazji. Włókniarz próbował odpowiadać kontrami, jednak było ich niewiele, a tę zapowiadającą się najgroźniej przerwał arbiter, niesłusznie dopatrując się pozycji spalonej u Daniela Beckera. Dwie minuty przed końcem zabłysnął Jarosław Wichowski. Grający trener Włókniarza zaskoczył bramkarza rywali uderzeniem bezpośrednio z rzutu rożnego.
Jak już informowaliśmy we wcześniejszych publikacjach w szeregach NFV 09 pojawiło się dwóch zawodników Karkonoszy Jelenia Góra, Przemysław Kocot i Tobiasz Kuźniewski. Pierwszy porozumiał się już z Niemcami, drugi prowadzi negocjacje. Jeśli zakończą się dla niego pomyślnie to dołączy do licznej polskiej kolonii w Görlitz. Poza Kocotem tworzą ją, znany z występów w Olimpii Kowary Patryk Szczęsny, Piotr Stępniewicz, Paweł Odrzywolski, Kamil Kłusek i Wiktor Baranowski.

WŁÓKNIARZ: Matuszak (80' W. Fościak) - Becker (75' Kocój), P. Grygiel, Ł. Niemienionek, Dołęga - Górny (60' Poznański), Woźniczka, W. Jasiński (46' Badura), D. Grygiel - Wichowski, Paradowski (60' Pogodziński).

2015-07-27 22:55