324.95

41.67

24.69

21.96

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-26 o godzinie 00:00.

zachmurzenie umiarkowane

2.68°C 1010 hPa 87%

- Stara Gwardia:
Rozmowa z Andrzejem Badermannem, prezesem Gryfa Gryf...

Olimpia lepsza od Victorii

Żadnych szans nie dali Victorii Świebodzice piłkarze kowarskiej Olimpii. Goście wrócili do domu z bagażem trzech goli, a gdyby biało - zieloni zagrali skuteczniej bramek w sieci świebodziczan mogło być znacznie więcej.
Do przerwy świebodziczanie stawiali opór IV-ligowcom, jednak w 25-ej minucie nie byli w stanie zapobiec utracie gola. Maciej Gargas prostopadłym podaniem uruchomił Mateusza Baszaka, ten uderzył na siłę i jak się okazało wystarczyło to na golkipera rywali, bo piłka przełamała mu ręce i wpadła do bramki.
Po zmianie stron na boisku niepodzielnie rządzili kowarzanie, przyjezdni rzadko przedostawali się w okolice ich pola karnego, nie mówiąc o zagrażaniu bramce strzeżonej przez Marcela Lizaka. W 50-ej minucie miejscowych fanów zachwycił Daniel Gałach, który uderzeniem zza pola karnego dał Olimpii drugiego gola. Kwadrans przed końcem Patryk Bębenek dostrzegł Dariusza Malarowskiego, były zawodnik Zagłębia Lubin wykorzystał swoją szybkość, wpadł w pole karne gości i zmusił do kapitulacji ich bramkarza. Wynik 3-0 utrzymał się do końca, choć podopieczni trenera Aleksieja Tiereszczenki mogli do nawet podwoić.
W szeregach Olimpii pokazał się w tym meczu Robert Rodak. 18-letni pomocnik Ślęży Sobótka nie zachwycił i raczej mała prawdopodobna jest jego przyszłość w Kowarach. Więcej nowych twarzy wśród gospodarzy nie było. Zawodnik Olimpii pojawił się natomiast w drużynie Victorii. Mowa o Marcinie Smoczyku, który rozważa zmianę barw klubowych. Menadżer kowarzan Tomasz Dudziak w rozmowie z nami już kilka razy anonsował jego odejście, teraz jednak zmienił zdanie i twierdzi, że popularny Smoku powróci do treningów w Kowarach i jego dalsze występy w Olimpii są jeszcze możliwe.
Kowary opuścił już słowacki bramkarz Patrik Kostar. Zawodnik Partizana Bardejov w sparingu z juniorami Zagłębia Lubin nie przekonał do siebie trenera Tiereszczenki.

OLIMPIA: Lizak - Nowiński, Szeliga, D. Malarowski, Zieliński, Han, Bębenek, Gargas, Gałach, Zatylny, Baszak. Rezerwowi: Kraiński, Omeljanenko, Kalnciems, Kędzierski, Krupa, Rodak.

2015-07-25 13:03