33.63

72.94

8.15

6.10

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-18 o godzinie 20:00.

Lotnik wyrwał remis w Lubaniu

Lotnik Jeżów Sudecki zdołał uratować remis w Lubaniu. Gola na wagę utrzymania pozycji lidera w klasie okręgowej w 82. minucie zdobył Filip Pieńkowski. Wcześniej, bo w pierwszej połowie kapitalną bramkę dla gospodarzy strzelił Kamil Młynarski. Więcej później.

Oba zespoły musiały radzić sobie w osłabionych składach. Początek meczu należał do gości, którzy swoją przewagę w polu udokumentowali ładną akcją. Strzałem sfinalizował ją Wyka, ale Kukiełka był na posterunku. W kolejnej akcji o gola mógł pokusić się Suchanecki, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. Od tego momentu do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Najpierw groźnie uderzał Jakimowicz, lecz Maćkowski był na posterunku. Bramkarz gości nie miał już jednak nic do powiedzenia w 27. min. Wówczas na strzał zza pola karnego zdecydował się Młynarski. Piłka z dużą prędkością poszybowała w prawe okienko bramki Lotnika i zrobiło się 1:0. Po przerwie jeżowianie starali się doprowadzić do remisu. W 60. min powinno być jednak 2:0 dla gospodarzy. Wówczas świetną akcją i dośrodkowaniem popisał się Sitek. Piłka nieuchronnie leciała pod nogi Bojdzińskiego, lecz tego w ostatniej chwili zdołał uprzedzić Maćkowski. Losy meczu rozstrzygnęły się w 82. min kiedy po podaniu Suchaneckiego cenny remis Lotnikowi zapewnił Pieńkowski. - Lotnik po stracie gola był częściej w posiadaniu piłki. My natomiast staraliśmy się kontratakować. Jesteśmy zadowoleni, ze podtrzymaliśmy passę spotkań bez porażki - powiedział Rafał Wichowski, trener Łużyc. - Troszkę nie wytrzymaliśmy presji. Fakt faktem nie mogliśmy grać swojej piłki. Łużyce zagrały uważnie w obronie i zdobyły piękną bramkę. A my podeszliśmy do meczu z nastawieniem, że jakoś to będzie. Zabrakło nam cech wolicjonalnych. Przed nami najważniejszy mecz sezonu. Wierzę, że podniesiemy ciężar i damy radę. Będzie ciekawie do samego końca rozgrywek - ocenił Marek Herzberg, trener Lotnika.

ŁUŻYCE - LOTNIK 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Młynarski (27), 1:1 Pieńkowski (82).
Żółte kartki: Fereniec oraz Kurzelewski.
Sędziował: Łukasz Nalepa.
Widzów: 50.

ŁUŻYCE: Kukiełka - Kurdziel, Cieślak, Łotecki, Sudnik, Młynarski, Jakimowicz, Wichowski, Fereniec (70 Grygo), Kościecha (46 Sitek), Bojdziński.
LOTNIK: Maćkowski - Madej, Kocot, Białkowski, Góral, Pieńkowski, Kurzelewski, Niemirski (55 Lis), Suchanecki, Górgul, Wyka (65 Serafinowicz).