84.15

4.75

2.60

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-18 o godzinie 15:00.

"Gaweł" przybliżył Lotnika do IV ligi

Mecz na szczycie ligi okręgowej w Jeżowie Sudeckim nie był wielkim widowiskiem. Po zaciętym spotkaniu wygrał Lotnik 1-0, czym bardzo przybliżył się do IV-ligowego awansu, a gości pozbawił na niego złudzeń.
Do przerwy na boisku przy Sportowej nie działo się wiele. Z godnych odnotowania okazji warto wymienić sytuację Pawła Kierlika, a ze strony lwówczan uderzenie Krzysztofa Złocika, które fantastycznie obronił Maciej Maćkowski.
Po 10 minutach drugiej połowy trener Marek Herzberg zdecydował się na potrójną zmianę i jak się okazało było to trafne posunięcie, gdyż gra gospodarzy nabrała tempa, a pod bramką Czarnych coraz częściej było groźnie.
Kluczowa dla losów meczu akcja została przeprowadzona w 75-ej minucie. W jej końcowej fazie Sebastian Wyka idealnie zagrał do Arkadiusza Gawlika, który uderzeniem z sześciu metrów wpakował piłkę pod poprzeczkę bramki gości. Chwilę później mogło być po meczu, ale niemożliwego dokonał Rafał Golba. Najpierw bramkarz Czarnych zbił piłkę na poprzeczkę po uderzeniu Macieja Suchaneckiego, a jeszcze lepiej spisał się broniąc dobitkę Gawlika. O bramkę po podaniu od Kamila Bojanowskiego mógł pokusić się też Wyka, jednak zabrakło mu precyzji.
Przyjezdni w końcówce meczu starali doprowadzić do remisu, choć tak szczerze mówiąc nie mieli na to pomysłu, a ich gra w ofensywie opierała się głównie na wrzutkach w pole karne. Dzisiaj było to za mało by zaskoczyć obronę Lotnika.
- Tak jak się spodziewaliśmy Czarni okazali się wymagającym przeciwnikiem. Mecz był bardzo wyrównany, chyba każda ze stron zdawała sobie sprawę, iż do zdobycia trzech punktów wystarczy jeden gol. Cieszę się, że to nam udało się go strzelić - powiedział po meczu autor złotej bramki.

LOTNIK JEŻÓW SUDECKI - CZARNI LWÓWEK ŚLĄSKI 1-0 (0-0)

Bramka: 1-0 Gawlik 75'.
Żółta kartka: Grabkowski.
Sędziowali: Waldemar Socha jako główny oraz Piotr Bajer i Andrzej Socha.
Widzów: 150.

LOTNIK: Maćkowski - Góral, Kocot, Białkowski, Kierlik, Krystecki (55' Gołąb), Pieńkowski, Niemirski (83' Miotk), Kurzelewski (55' Bojanowski), Suchanecki (87' Serafinowicz), Górgul (55' Gawlik).
CZARNI: Golba - Bursacki, M. Sikora, Suchecki, Grabkowski, Złocik, Mańkiewicz, Faliński, Szatkowski, B. Sikora, Kozań.

2015-06-06 18:51