181.97

55.74

25.73

20.49

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-23 o godzinie 23:00.

Bielany przez tydzień liderem grupy III B-klasy

W rozgrywanym 24 maja 2015 meczu XXI kolejki B-klasy zespół Bielan Biedrzychowice pokonał dotychczasowego lidera Pogoń Wleń 3:2. Mecz od początku wzbudzał wiele emocji i nie mogło być inaczej skoro naprzeciw siebie stanął lider i wicelider tabeli. W związku z tym na boisku w Biedrzychowicach zjawiło się wielu kibiców w tym osobistości regionalnego futbolu - prezesi OZPN Jelenia Góra : Andrzej Kowal i Tadeusz Gawin. Spotkanie na które piłkarzy obydwu drużyn nie trzeba było specjalnie motywować lepiej rozpoczęli gospodarze, których ma prowadzenie wyprowadził Malinowski. Później do głosu doszli piłkarze z Wlenia i w jednej z akcji wyrównał niepilnowany Świętochowski. W pierwszej połowie padła jeszcze jedna bramka dla przyjezdnych. Po jednym z dośrodkowań piłkę do bramki skierował Pilny. Po przerwie do ataków ruszyli gospodarze. Już na samym początku drugiej połowy pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Malinowski i mecz rozpoczął się od nowa. Od tej chwili piłkarze Bielan zepchnęli zawodników z Wlenia do defensywy, często groźnie atakując. W zespole gospodarzy szczególnie aktywny był tercet: Malinowski, Kurczewski, Baudur. Piłkarze Pogoni ograniczali się do pojedynczych kontrataków, które jednak w kilku przypadkach mogły zakończyć się powodzeniem. Gospodarze niesieni dopingiem kibiców do końca walczyli o zwycięskie trafienie, a te padło w ostatniej akcji meczu. Najprzytomniej w polu karnym zachował się Bok, który strzałem w krótki róg zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. - Wydaje mi się,że mojej drużynie bardziej zależało na zwycięstwie dlatego osiągnęliśmy upragniony cel. Przez to do końca liga będzie ciekawsza, choć Pogoni teoretycznie nie ma kto zabrać punktów. W piłce zdarzały się różne,,cuda", ale nie wydaje mi się, żeby rywal dał sobie odebrać zasłużony awans, którego mu gratuluję - kończy trener Bielan Kołodziejczyk.
W następnej serii spotkań Bielany pauzują, a Pogoń otrzyma trzy punkty walkowerem za mecz z Cosmosem Milików, co oznacza jej powrót na pierwsze miejsce w tabeli.

BIELANY BIEDRZYCHOWICE - POGOŃ WLEŃ 3-2 (1-2)

Bramki: 1-0 Malinowski 12', 1-1 Świętochowski 20', 1-2 Pilny 37', 2-2 Malinowski 50', 3-2 Bok 90'+3'.
Czerwona kartka: Bielat w 90'+4'.
Żółte kartki: D. Szpak, A. Szpak, Pich, Reszka oraz Marczyszyn, Tomczak, Bielat, Michalak, Gunther.

BIELANY: Szukiewicz - Baudur, Kołodziejczyk (46' Bok), Kurczewski, Kusiakiewicz, Malinowski, Pich (75' Kopała), Reszka, A. Szpak, D. Szpak, Tranthanh.
POGOŃ: Gunther - Amarowicz, Bielat, Kunik, Macur, Marczyszyn (60' Trojan), Michalak (80' Marceluk), Pilny (85' Gałązka), Świętochowski, Tomczak, Wojtas.