14.64

71.32

7.12

5.05

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-18 o godzinie 22:00.

Karkonosze dostały solidne manto

Co za gole mieli okazję dzisiaj obejrzeć kibice Karkonoszy Jelenia Góra na stadionie przy Złotniczej! Niestety..., wszystkie zdobyli piłkarze Zagłębia II Lubin, którzy pewnie pokonali biało - niebieskich 4-0.
Zachwyt wzbudziły zwłaszcza trafienia Damiana Kowalczyka, który w 25-ej i 31-ej minucie bombami z ok. 25 metrów ściągał pajęczyny z okienek bramki strzeżonej przez Łukasza Kłobuckiego. Co ciekawe do tej pory Zagłębie II nie pokazało nic wielkiego. Owszem, podopieczni trenera Pawła Karmelity prezentowali wyższą kulturę gry, częściej operowali piłką, jednak jeleniogórzanie potrafili skutecznie rozbijać ich ataki przed własnym polem karnym.
W 33-ej minucie Kłobucki wygrał pojedynek sam na sam z Filipem Jagiełło. Niespełna 10 minut później w podobnej sytuacji golkiper Karkonoszy nie był już tak skuteczny i Konrad Andrzejczak zmusił go do kapitulacji. Przypomnijmy, że Konrad to chłopak z Jeleniej Góry, a pierwsze piłkarskie szlify zdobywał w KKS-ie Jelenia Góra pod okiem trenera Grzegorza Królikowskiego.
W przerwie meczu Paweł Karmelita dokonał trzech zmian, boisko opuścił m.in. Andrzejczak. Korekty w składzie nie przeszkodziły gościom podwyższyć prowadzenia. W 58-ej minucie Kłobuckiego pokonał Adrian Rakowski. Jak się okazało był to ostatni gol w tym spotkaniu.
Ostatnie pół godziny przebiegała pod znakiem przewagi jeleniogórzan, którzy stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia honorowej bramki. Niestety skuteczność nie była dzisiaj ich mocną stroną, zaznaczmy też, że stworzone okazje to nie były tzw. setki.

KARKONOSZE JELENIA GÓRA - ZAGŁĘBIE II LUBIN 0-4 (0-3)

Bramki: 0-1 Kowalczyk 25', 0-2 Kowalczyk 31', 0-3 Andrzejczak 42', 0-4 Rakowski 58'.
Żółte kartki: Malinowski, Pacan, Niedźwiedź, Szramowiat, Kowalski oraz Dziedzina, Jach, Hładun.
Sędziowali: Paweł Horożaniecki jako główny oraz Dawid Zabojszczyk i Jarosław Gałązka.
Widzów: 200.

KSK: Kłobucki - Wawrzyniak, Pacan, Pilarowski (33' Wersocki), Mateusz Firlej, Mielnik (68' Szramowiat), Malinowski, Kuźniewski, Maciej Firlej, Machowski (56' Kowalski), Niedźwiedź.
ZAGŁĘBIE II: Hładun - Dziedzina (63' Morys), Jaroszek, Maternik, Jach, Kowalski - Haberek, Jagiełło (46' Rakowski), Żyra (46' Galas), Malarowski, Andrzejczak (46' Żmijewski), Kowalczyk.

2015-05-16 21:03