199.61

79.48

12.71

7.57

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-05 o godzinie 19:00.

Rezerwy Miedzi awansowały do III ligi

Na siedem kolejek przed końcem sezonu 2014/2015 piłkarze Miedzi II Legnica awansowali do III ligi dolnośląsko - lubuskiej. Dzisiaj podopieczni trenera Piotra Jacka pewnie pokonali trzeci w tabeli IV ligi dolnośląskiej BKS Bolesławiec 4-0 (3-0) i mają na nim 22 punkty przewagi.

Zespół z Legnicy wiedział, że w przypadku wygranej już na siedem kolejek przed zakończeniem rozgrywek będzie pewny awansu do trzeciej ligi. W lodówce mroziły się szampany jednak w klubie do tematu podchodzili na spokojnie. - Szanujemy swojego przeciwnika i podejrzewamy, że Andrzej (Kisiel - dop. red.) coś specjalnego na nas przygotował - powiedział Adam Szymańczyk, kierownik Miedzi. Szybko okazało się jednak, że osłabiony brakiem kilku graczy BKS Bobrzanie nie był w stanie zatrzymać machiny z Legnicy. - Już przed meczem miałem kłopot. Mariusz Wakulski zgłosił uraz przez co musiałem przemeblować ustawienie swojej drużyny. Nie ma co jednak się tłumaczyć, bo Miedź w tym sezonie jest poza zasięgiem - tłumaczył Andrzej Kisiel, trener BKS Bobrzanie, a w przeszłości wieloletni szkoleniowiec klubu z Legnicy. Już w 2. min wynik otworzył Wichłacz. Liczna publika kolejny raz brawami nagrodziła akcję gospodarzy 5 minut później kiedy na listę strzelców wpisał się Wasilewski. Dwubramkowe prowadzenie pozwoliło ekipie trenera Piotra Jacka kontrolować sytuację. A kiedy w 41. min Zieliński zdobył dla swojej drużyny trzeciego gola stało się jasne, że gospodarzy od wybuchu radości dzieli kilkadziesiąt minut. Po przerwie bolesławianie, dla których porażka w Legnicy była pierwszą w bieżącym roku próbowali walczyć o honor. Swoje szanse miał Wojciechowski, ale ostatecznie nie zdołał wpakować piłki do siatki. Tuż przed końcem natomiast wynik ustalił Chodyga. Po meczu oprócz szampanów i radosnych śpiewów nie zabrakło okolicznościowych koszulek. - Dla nas sezon jeszcze się nie skończył. Do samego końca będziemy grać na serio - zadeklarował szczęśliwy Adam Szymańczyk. Powód jest jasny - Miedź będzie chciała zakończyć sezon bez porażki. - Gratuluję Miedzi awansu, na który w pełni zasłużyła. Przypomniały mi się czasy kiedy awansowałem z tym zespołem od B klasy w górę. W każdej lidze mieliśmy taką przewagę jaką teraz nad resztą ma Miedzianka. Nie załamujemy się porażką i z optymizmem patrzymy w przyszłość - zakończył Andrzej Kisiel, szkoleniowiec klubu z Bolesławca.

MIEDŹ II LEGNICA - BKS BOBRZANIE BOLESŁAWIEC 4:0 (3:0)

Bramki:
1:0 Wichłacz (2), 2:0 Wasilewski (7), 3:0 Zieliński (41), 4:0 Chodyga (81). Żółta kartka: Wosiek. Sędziował: Robert Grabowski (Wałbrzych). Widzów: 500.

MIEDŹ II: Bledzewski (83 D. Mucha) - Księżniakiewicz (71 Wosiek), Oleksa, Zieliński (60 Murawski), Wichłacz (30 Chodyga), Mrowiec, Kuśnierz, Wasilewski, Ciunowicz, Wojciechowski (67 Kulasa), Cierpka (73 Wachowiec).

BKS BOBRZANIE: Janiczak - Pazio, Bochnia, Kapusz, Zapiór, Kraśnicki, Kosior, Wojciechowski, Dudka, Długosz (75 Ziółkowski), Pawlusiński.

2015-05-01 18:21