217.98

90.58

12.20

7.81

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-27 o godzinie 01:00.

Orzeł nowym liderem grupy II B-klasy

Zaledwie trzech wiosennych kolejek potrzebowali piłkarze Orła Mysłakowice, by zdetronizować na pozycji lidera Energobest Miłków, który dzisiaj przegrał w Podgórzynie z Miteksem 0-1. Wynik ten w połączeniu z wygraną Orła z Pub Golem Jelenia Góra 6-1, dał ekipie trenera Michała Zielińskiego punkt przewagi nad miłkowianami.
Wynik meczu uderzeniem z rzutu wolnego w Mysłakowicach otworzył Piotr Kafel. Nie ujmując zasług strzelcowi, nie sposób w tej sytuacji zauważyć, iż swój udział przy tym golu miał bramkarz Pub Gola Michał Grzywiński. W 21-ej minucie w sytuacji sam na sam z Jakubem Szymańskim znalazł się Kamil Grabski, jednak nie potrafił umieścić piłki w bramce gospodarzy, którzy natychmiast wyszli z kontrą zakończoną celnym strzałem Filipa Błaszczyka z linii pola karnego. Wynik 2-0 utrzymał się do przerwy, choć mysłakowiczanie mogli, a nawet powinni go podwyższyć, bo Marek Ociepa po podaniu od Adriana Klempouza nie miał prawa się pomylić.
Przerwa dobrze wpłynęła na gości, którzy pod koniec pierwszej połowy reagowali nerwowo na wydarzenia boiskowe i trochę się kłócili między sobą. 10 minut po wznowieniu gry kontaktową bramkę zdobył Michał Chwedorowicz. Chwilę później do remisu mógł doprowadzić Daniel Kuśnicki, ale trafił piłką tylko w poprzeczkę. W 65-ej minucie Robert Szlęk leżąc na ziemi dotknął piłki ręką we własnej 16-tce i sędzia Sławomir Niemiec wskazał na wapno. Rzut karny na gola zamienił Radosław Kogut. Po pięciu minutach było już 4-1, a o bramkę postarał się Dawid Zieliński. W końcówce Orzeł dobił rywali dwiema bramkami. Na 5-1 trafił Deniz Pasha, a ostatni gol to samobój po pechowej interwencji Piotra Hamowskiego.

ORZEŁ: Szymański - Pożoga, Zieliński, Kogut, Kafel, Szpak, Miro-Figueras, Klempouz, Jardel, Błaszczyk, Ociepa. Rezerwowi: Stylski, Klec, Pasha, Radzik, Janik, Kniżatko.
PGJG: Grzywiński - Rudy, Wantuch, Chwedorowicz, Szlęk, Smolak, Walczak, Zimorski, Przemysław Hamowski, Jasiński, Grabski. Rezerwowi: Biros, Gawroński, Kuśnicki, Piotr Hamowski, Chromiński, Żegota.

2015-04-26 20:24