177.16

37.70

10.71

8.51

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-20 o godzinie 01:00.

Orzeł postawił się liderowi

W meczu otwierającym 19. kolejkę dolnośląskiej czwartej ligi Miedź II Legnica pokonała Orła Ząbkowice Śląskie 3-1.

W tygodniu zespół z Legnicy sensacyjnie zakończył udział w rozgrywkach Pucharu Polski. W 1/8 finału druga drużyna Miedzi przegrała po serii rzutów karnych z KS Legnickie Pole 2:4 (w regulaminowym czasie gry był remis 2:2). Mimo tego gospodarze w starciu z Orłem byli murowanym faworytem. Niespodzianki nie było ale gościom trzeba oddać, że pokazali się z bardzo dobrej strony. Kto wie jak potoczyłby się mecz gdyby Orzeł przy bezbramkowym wyniku nie zmarnował swojej szansy. Po zagraniu Czachora w sytuacji sam na sam z Bledzewskim znalazł się Olejarnik, ale tylko trafił piłką w poprzeczkę. Losy spotkania rozstrzygnęły się w dalszej części pierwszej połowy. W 18. min po dośrodkowaniu Wichłacza z rzutu rożnego piłkę głową do bramki wpakował Wasilewski. W 26. min było już 2:0. Wówczas po zagraniu Wichłacza w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Zatwarnicki i nie zmarnował okazji. Na 3:0 płaskim strzałem w długi róg podwyższył Kuśnierz, który skorzystał z podania Wojciechowskiego. Wynik meczu w 39. min ustalił Postawa, który zamknął dośrodkowanie Czachora z rzutu wolnego. - Na pierwszą połowę wyszliśmy jakby wystraszeni. Szkoda tej części meczu, bo w drugiej połowie pokazaliśmy, że stać nas na wyrównaną walkę z najlepszymi w tej lidze. Liczymy, że w kolejnych meczach zaczniemy zdobywać punkty, które są nam coraz bardziej potrzebne - powiedział Damian Okrojek, piłkarz Orła. Dogodnych szans dla gości po zmianie stron nie wykorzystali choćby Olejarnik, Kuriata i Szabat. - Gości trzeba pochwalić, bo pokazali się z dobrej strony. W pewnym momencie drugiej połowy tak przycisnęli, że nie mieliśmy możliwości by przeprowadzić zmianę. Nie jesteśmy zespołem, który skupia się na obronie przez co mecze z naszym udziałem są ciekawe - przyznał z uśmiechem Adam Szymańczyk, kierownik drużyny z Legnicy.

MIEDŹ II LEGNICA - ORZEŁ ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE 3:1 (3:1)

Bramki:
1:0 Wasilewski (18), 2:0 Zatwarnicki (26), 3:0 Kuśnierz (30), 3:1 Postawa (39).
Żółte kartki: Okrojek, Czachor, Postawa.
Sędziowali: Kamil Wieliczko jako główny oraz Rafał Bancewicz i Bartosz Szymko (Jelenia Góra).
Widzów: 150.

MIEDŹ II: Bledzewski - Oleksa, Wosiek, Wójcik, Kulasa, Chodyga, Wichłacz (90 Krawczun), Zatwarnicki (55 Michalik), Wasilewski (81 Światły), Kuśnierz (71 Murawski), Wojciechowski (86 Polanowski).
ORZEŁ: Pierzga - Majewski, Okrojek, Wiszowaty (80 Kobrzak), Fudali, Postawa, Skubisz (55 Szydziak), Sobczyk, Kuriata, Olejarnik (65 Szabat), Czachor.