frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.4777
funt szterling funt szterling 1 GBP 5.0812
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1717

Lotnik liderem ligi okręgowej

W pełni zasłużenie sięgnęli dzisiaj po komplet punktów piłkarze Lotnika Jeżów Sudecki. Podopieczni trenera Marka Herzberga pokonali w meczu na szczycie Piasta Wykroty i przynajmniej do jutra będą liderem ligi okręgowej.
Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy już w 10-ej minucie po indywidualnej akcji Macieja Suchaneckiego objęli prowadzenie 1-0. Ten sam zawodnik w 32-ej minucie urwał się obrońcom gości i znalazł się oko w oko z Dawidem Zazulakiem. Bramkarz Piasta nieprzepisowo interweniował poza polem karnym i sędzia Sławomir Michałczak bez wahania pokazał mu czerwony kartonik. - Nie mam wątpliwości, że decyzja arbitra była jak najbardziej słuszna. Mam natomiast pretensje do mojego bramkarza, że zachował się tak lekkomyślnie - powiedział po meczu Grzegorz Roman, grający trener Piasta.
Jakby mało było nieszczęść piłkarzom z Wykrot, to kilka minut po stracie golkipera goście stracili też drugiego gola. Znów dał znać o sobie Suchanecki, który po ładnej akcji idealnie obsłużył Artura Niemirskiego, a tan zewnętrzną częścią stopy umieścił piłkę w sieci. Do przerwy 2-0 dla Lotnika.
Grający w osłabieniu przyjezdni próbowali w drugiej połowie podjąć walkę o odwróceniu losów spotkania. Niestety dla nich, mieli za mało argumentów i siły przebicia. Kilka groźnie zapowiadających się akcji kończyło się z reguły przed polem karnym jeżowian. Jedną z nich groźnym strzałem sfinalizował Sylwester Kret, ale Maciej Maćkowski był na posterunku. Z drugiej strony nadal obronę Piasta nękał Suchanecki. Co ważne, nikt się nie oszczędzał i obie ekipy wykazały się ambicją do ostatnich minut. Po ostatnim gwizdku cieszyli się tylko gospodarze. Mieli z czego, bo mają już sześć punktów przewagi nad swoim dzisiejszym rywalem, a jeśli jutro Twardy Świętoszów nie zainkasuje kompletu punktów w Ruszowie, to Lotnik pozostanie samodzielnym liderem przynajmniej do następnej serii spotkań.
- Cieszy mnie postawa drużyny, zaangażowanie i serce do gry było bez zarzutu. Zaimponowała nasza młoda obrona, grała pewnie i nie ugięła się przez doświadczonymi rywalami. Nie ukrywam, że brakowało trochę dokładności przy rozegraniu piłki, ale to był mecz na szczycie z dużą presją, więc siłą rzeczy wdarło się trochę chaosu - podsumował mecz Marek Herzberg. - Nie ma się z czego cieszyć, wynik 0-2 tłumaczy nasz nastrój. Lotnik wygrał zasłużenie, zwłaszcza do przerwy prezentowali się lepiej. Chyba bardziej chcieli, wykorzystali też dwie stworzone sytuacje, do tego czerwona kartka dla naszego bramkarza ułatwiła im zadanie. Do końca sezonu jest jeszcze 11 spotkań i na pewno się nie poddamy. Walka o awans nie jest jeszcze rozstrzygnięta, a my nadal bierzemy w niej udział - przekazał swoje zdanie Grzegorz Roman.

LOTNIK JEŻÓW SUDECKI - PIAST WYKROTY 2-0 (2-0)

Bramki: 1-0 Suchanecki 10', 2-0 Niemirski 35'.
Czerwona kartka: Zazulak w 32', akcja ratunkowa.
Żółte kartki: Białkowski, Kierlik oraz Mazur.
Sędziowali: Sławomir Michałczak jako główny oraz Sławomir Niemiec i Kamil Olejarczyk.
Widzów: 150.

LOTNIK: Maćkowski - Kocot, Góral, Kierlik, Madej, Białkowski, Niemirski (74' Krystecki), Bojanowski (82' Serafinowicz), Pieńkowski (87' Wyka), Suchanecki (90' Miotk), Górgul (64' Gawlik).
PIAST: Zazulak - Drozd, Gola, Majka (46' Turko), Świca (35' Gałek), Kret, Mielnik (46' Jeziorny), Roman (80' Ciaciek), Kozłowski (75' Jagodziński), Kusiak (70' Krawczyk), Mazur.

2015-03-28 20:51