199.11

51.12

11.15

8.14

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-19 o godzinie 22:00.

Gryf pokonał Piasta

W świetnych humorach opuszczali murawę po meczu z Piastem Dziwiszów piłkarze Gryfa Gryfów Śląski. Trudno się dziwić, bo gospodarze wygrali 3-0 i dali jasny sygnał, że są dobrze przygotowani do rundy wiosennej.
Początek spotkania był wymarzony dla gryfowian, gdyż już w trzeciej minucie po dośrodkowaniu Mateusza Bryniaka bramkarz gości Marcin Krawczyk zderzył się w powietrzu z innym zawodnikiem Piasta, co pozwoliło Tomaszowi Gandurskiemu skierować piłkę do pustej bramki.
Mimo straty gola przyjezdni próbowali wrócić do gry. W pierwszej połowie posiadali lekką przewagę, stworzyli też sobie przynajmniej dwie groźne okazje bramkowe, jednak zabrakło im zimnej krwi by je wykorzystać.
Drugą połowę miejscowi rozpoczęli od mocnego uderzenia, przez kwadrans niemal nie schodzili z połowy rywali, mogli też zdobyć bramki po akcjach Gandurskiego, Juliana Rudnickiego i Mateusza Baszaka. Nie udało się, ale pięć minut później gol już padł. Dobrą piłkę do Roberta Rodziewicza zagrał Rudnicki. Grający trener Gryfa odegrał ją do Baszaka, który ładnym strzałem z linii pola karnego uradował gryfowskich kibiców. W 82-ej minucie nadzieja dziwiszowian na dobry wynik definitywnie umarła, bo Tomasz Traube uderzeniem z ostrego kąta ustalił końcowy rezultat na 3-0.
- Uważam, że w przekroju całego meczu byliśmy zdecydowanie lepsi i wygraliśmy zasłużenie. Wydaje mi się, że wykazaliśmy dużo większą determinację od rywali w dążeniu do celu. Cieszę się ze zwycięstwa i liczę, że w kolejnych spotkaniach pokażemy dobry futbol - powiedział po meczu Robert Rodziewicz. - Z dobrej strony pokazali się nowi zawodnicy, zwłaszcza Dawid Celencewicz. Może ma jeszcze braki kondycyjne i szybkościowe, ale i tak momentami był zaporą nie do przejścia. Jeśli chodzi o Julka Rudnickiego to rozważałem jego zmianę w przerwie meczu, jednak nie zdecydowałem się na nią i dobrze zrobiłem, bo w drugiej połowie wyglądał lepiej i miał udział przy obu golach - dodaje trener Gryfa.

GRYF GRYFÓW ŚLĄSKI - PIAST DZIWISZÓW 3-0 (1-0)

Bramki: 1-0 Gandurski 3', 2-0 Baszak 65', 3-0 Traube 82'.
Żółte kartki: Ptaszkowski oraz Zyner.
Sędziowali: Jacek Ciepiela jako główny oraz Marcin Misiewicz i Janusz Misiewicz.
Widzów: 300.

GRYF: Bursacki - Celencewicz, Cabała, Traube, Bryniak, Rodziewicz (80' Ptaszkowski), Marzec, Roskowiński (82' Serdeczny), Rudnicki, Baszak (87' Dąbrowa), Gandurski (80' Chlabicz).
PIAST: Krawczyk - Kieć, Ciemniewski, Dudek (80' Hartwig), Masel, Kik (70' Ziółkowski), Saniuk, Podobiński, Zyner, Kurek, Górski.

2015-03-21 18:11