198.74

72.30

8.69

6.03

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-05 o godzinie 20:00.

Lotnik wiceliderem okręgówki

Piłkarze Lotnika Jeżów Sudecki pokonali na własnym boisku Piasta Zawidów 2-1 i awansowali na drugie miejsce w tabeli ligi okręgowej. Do prowadzącego Piasta Wykroty tracą dwa punkty.
Mecz przy Sportowej nie był porywającym widowiskiem. Od początku zaznaczyła się nieznaczna przewaga gospodarzy, a zwieńczył ją w 20-ej minucie gol Filipa Pieńkowskiego, który uderzeniem zza pola karnego pokonał bramkarza Piasta. Wynik ten utrzymał się do przerwy.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Goście zagrażali jeżowianom w zasadzie tylko przy okazji stałych fragmentów gry i właśnie w takiej sytuacji doprowadzili do wyrównania, bo w 57-ej minucie Maciej Myczkowski dośrodkował piłkę w pole karnego Lotnika, tam przeleciała ona między gąszczem zawodników obu ekip i wpadła do bramki obok zdezorientowanego Macieja Maćkowskiego.
Jak się okazało remis nie utrzymał się długo. W 65-ej minucie Maciej Suchanecki popisał się dokładnym dośrodkowaniem i Kamil Bojanowski główką wyprowadził Lotnika na 2-1. Spokój gospodarzom mógł dać Suchanecki zdobywając trzeciego gola, ale nie wykorzystał okazji sam na sam z Kamilem Kasperkiem. Mogło to się zemścić w ostatniej minucie, bo bardzo groźnie z dystansu uderzył Marcin Kiewra. Na szczęście dla gospodarzy na posterunku był Maćkowski.
- Zdaję sobie sprawę, że w ostatnich meczach nie porywamy stylem, ale osiągamy zamierzony cel i gromadzimy punkty. Uważam, że wygraliśmy zasłużenie - krótko podsumował mecz Marek Herzberg, trener Lotnika.

LOTNIK JEŻÓW SUDECKI - PIAST ZAWIDÓW 2-1 (1-0)

Bramki: 1-0 Pieńkowski 20', 1-1 Myczkowski 57', 2-1 Bojanowski 65'.
Żółte kartki: Bojanowski, Madej oraz Sareło, Gorzka.
Sędziowali: Piotr Bajer jako główny oraz Adrian Graczyk i Marek Bałacki.
Widzów: 100.

LOTNIK: Maćkowski - Madej, Kierlik, Bizoń, Białkowski (60' Gołąb), Bojanowski (88' Gozdek), Kocot, Pieńkowski (80' Wyka), Górgul (60' Miotk), Niemirski (46' Gałuszka), Suchanecki (89' Krystecki).
PIAST: Kasperek - Gorzka, Kiewra, Kleszczyński, D. Ryż, R. Ryż, Szymków, Sareło, Myczkowski (75' Pawlak), Lipnicki, Kapusta.

2014-10-12 12:51