205.87

94.23

11.46

8.32

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-05 o godzinie 16:00.

Czteropak Piasta

Po zwycięstwo 4-0 z Orlikami Węgliniec sięgnęli piłkarze Piasta Dziwiszów. Początek spotkania nie zapowiadał takiego rezultatu, bo gra była stosunkowo wyrównana i ciężko było wskazać faworyta tej potyczki.
Pierwsi z dobrej strony pokazali się gospodarze, ale piłka po uderzeniu Kacpra Dudka obtarła tylko poprzeczkę. 10 minut groźnie było po przeciwnej stronie, jednak strzał Dawida Graczyka przeszedł obok słupka. W 20-ej minucie Andrzej Gołyniak skierował piłkę głową do siatki. Jak się okazało radość gości była przedwczesna, bo asystent sędziego poniósł chorągiewkę do góry sygnalizując pozycję spaloną strzelca.
Po pół godzinie miejscowi zwiększyli obroty. W pole karne Orlików dośrodkował Sławomir Sobczak, a tam Dominik Kik główką zmusił do kapitulacji Sebastiana Łoszewskiego. Po trzech minutach było już 2-0. Z rzutu rożnego zacentrował Kik, na drugim słupku futbolówkę głową do Radosława Kurka zgrał Maciej Zyner i były zawodnik Pogoni Świerzawa wepchnął ją do bramki.
II połowa nie rozpoczęła się dobrze dla ekipy z Węglińca, bo już w 50-ej minucie dośrodkowanie Kika na gola zdobytego głową zamienił Zyner. Niedługo później za dwie żółte kartki, czerwoną otrzymał Paweł Mockało. Piast bezlitośnie wykorzystał grę w przewadze dobijając rywali trafieniem Ziółkowskiego. Asystę przy tej bramce zanotował Kurek.
- Goście nie byli złym zespołem. Potrafiliśmy wykorzystać ich błędy i co najważniejsze zagraliśmy skutecznie, stąd wysoki wynik - powiedział po meczu Dariusz Michałek, trener Piasta.

PIAST DZIWISZÓW - ORLIKI WĘGLINIEC 4-0 (2-0)

Bramki: 1-0 Kik 29', 2-0 Kurek 32', 3-0 Zyner 50', 4-0 Ziółkowski 75'.
Czerwone kartki: Mockało za dwie żółte w 65'.
Żółte kartki: Zyner, Sobczak oraz Hałdaś, Nowak, M. Pietrzak, K. Pietrzak.
Sędziowali: Krzysztof Sobol jako główny oraz Marcin Podkowicz i Marcin Domina.
Widzów: 50.

PIAST: Mikulski - Zyner, Ciemniewski, Kik, Podobiński, Kurek, Dudek, Badran (60' Marek), Saniuk, Masel, Sobczak (70' Ziółkowski).
ORLIKI: Koszewski - Wójtowicz, Nowak, M. Pietrzak, K. Pietrzak (60' Broński), Mockało, Graczyk (60' Nowak), Szczygielski, Kurianowicz, Hałdaś, Gołyniak.

2014-10-12 11:57