84.15

4.75

2.60

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-18 o godzinie 15:00.

Siedem goli i ciekawy mecz w Kowarach

Ciekawe, obfitujące w dużą ilość goli widowisko obejrzeli dzisiaj kibice Olimpii II Kowary. Na głównej płycie kowarskiego stadionu biało - zieloni pokonali Pogoń Świerzawa 4-3 w ostatnim meczu VIII kolejki A-klasy, grupy I.
Gospodarze wzmocnieni kilkoma zawodnikami IV-ligowego zespołu z miejsca narzucili rywalom swoje warunki. W 10-ej minucie Patryk Murawski znalazł się z piłką siedem metrów przed bramką gości, jednak nie oddał strzału, bo rywal szarpnął go za koszulkę. Sędzia Mariusz Czechowski uznał, iż przepisy nie zostały przekroczone w tej akcji i ku zaskoczeniu miejscowych nie podyktował rzutu karnego. Po upływie kolejnych pięciu minut było już 1-0, a bramkę uderzeniem z dystansu zdobył Murawski. Jej utrata poniekąd obciąża konto Patryka Krajewskiego, który powinien odbić stosunkowo łatwą piłkę. Do golkipera Pogonie nie można mieć pretensji o kolejnego puszonego gola, bo uderzenie Juliana Rudnickiego było precyzyjne. W 23-ej minucie wydawało się, że jest po meczu, bo Mateusz Dregan celną główką wykończył dośrodkowanie Mateusza Kraińskiego.
Tak się nie stało, co więcej goście z minuty na minutę prezentowali się coraz lepiej. W 37-ej minucie Mariusz Sielach wypuścił w pole karne rywali Marcina Hyndle, a ten po ziemi posłał piłkę do sieci. Zadanie miał ułatwione, gdyż źle ustawiony Paweł Wojciechowski odsłonił mu niemal całą bramkę.
Od początku II połowy gra była wyrównana. Dosyć szybko kowarzanie podwyższyli wynik za sprawą Maksymiliana Denisa, który efektownym strzałem zza linii pola karnego pokonał Krajewskiego. Odpowiedź świerzawian przyszła szybko, po kontrataku piłkę do bramki Olimpii klatką piersiową skierował Sielach i było 4-2. Kolejne bramki dla Pogoni powinny paść o uderzeniach Łukasza Krajewskiego i Sielacha, ale piłka minimalnie mijała bramkę gospodarzy. Udało się dopiero na kwadrans przed końcem Sielachowi, który wykorzystał dobre zagranie Daniela Kałuży.
W końcówce meczu trener Jan Szaciłło dokonał kilku zmian, co sprawiło, że grający gołą 11-tką świerzawianie oddali nieco pole gry rywalom. Obie strony miały jeszcze przynajmniej po jednej okazji, ale wynik nie uległ już zmianie. Ostatni gwizdek arbitra nie zakończył ostatecznie spotkania, bo w dyskusję wdał się z nim Krzysztof Bednarz i po chwili obejrzał drugą żółtą kartkę, a jej konsekwencją była oczywiście czerwona.

OLIMPIA II: Wojciechowski - Bednarz, Szeliga, Kafel, Kraiński, Rudnicki, Marciniak, Skowron, Denis, Dregan, Murawski. Rezerwowi: Szaciłło, Duński, Gorla, Zaborowski.
POGOŃ: P. Krajewski - Piotrowski, Chlebosz, Wiciński, Ł. Krajewski, Hyndle, Sielach, Grzeszkowski, Wincza, Kałuża, Czarniecki.

2014-10-08 18:41