84.66

5.78

3.47

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-18 o godzinie 16:00.

Młodzicy Karkonoszy pokonali Śląska

W ładnym stylu sięgnęli po trzy punkty młodzicy Karkonoszy Jelenia Góra, pokonując na stadionie przy Lubańskiej Śląsk II Wrocław 3-0. To dobra wiadomość dla kibiców biało - niebieskich po dwóch porażkach z Górnikiem Polkowice 0-1 i Polonią Świdnica 0-2.
Do przerwy jeleniogórzanie prowadzili 1-0, a bramkę zdobył Brajan Kułakowski. W II połowie goście ruszyli do ataków chcąc odrobić stratę. Wrocławianie osiągnęli przewagę optyczną, ale fakt ten wykorzystali nasi gracze wyprowadzając zabójcze kontry. W 45-ej minucie jedną z nich wykorzystał Kułakowski, nie dając szans w sytuacji sam na sam golkiperowi Śląska. Im bliżej było końca spotkania, tym goście coraz bardziej zapominali o obronie. Trzy minuty przed końcem ich gapiostwo wykorzystał Bartosz Mazur.
Dodajmy, że wysoka wygrana to nie tylko zasługa zawodników z pola, ale też bramkarzy Marcina Romanowskiego i Gracjana Zakrzewskiego, którzy wiele razy wykazywali się udanymi interwencjami. Zadowolony po meczu był trener Jacek Kołodziejczyk, jak mówi gra jego podopiecznych we wcześniejszych przegranych meczach też nie była zła, ale zabrakło skuteczności. Teraz to się zmieniło.

KSK: Romanowski - Bartecki, Kamiński, Tokarz, Chorągwicki, Milewski, Gronowski, Lasek, Kułakowski. Rezerwowi: Zakrzewski, Piętka, Pietrzak, Firmanty, Eszrych, Boszczyk, Danielski, Mazur.

2014-10-07 16:00