85.72

5.91

3.49

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-18 o godzinie 17:00.

Zabójcze 10 minut Piasta w meczu z Gryfem

Niewiele brakowało by faworyzowani gospodarze stracili punkty. - Od początku mecz nam się nie układał. Duża w tym nasza zasługa, bo zwyczajnie graliśmy słabo. Pobudziła nas dopiero stracona bramka - ocenił Grzegorz Roman, trener Piasta. Gryf z kolei nie tylko mądrze się bronił, ale także sam próbował konstruować akcje. Przykładowo już w 3. minucie w sytuacji sam na sam z Zazulakiem znalazł się Herman, lecz z ostrego kąta nie zdołał zmieścić piłki w bramce. W innej sytuacji groźnie uderzał Wójcikowski. Po zmianie stron Gryf nie rezygnował i dopiął swego w 50. minucie. Z rzutu wolnego groźnie uderzył grający trener gości Robert Rodziewicz, bramkarz Piasta odbił piłkę przed siebie, lecz wobec dobitki Komana był bez szans. Od tego momentu akcje gospodarzy zaczęły się zazębiać. Kwadrans przed końcem po błędzie Traube w dobrej okazji znalazł się Krawczyk i był remis. Piast poszedł za ciosem. Sprawy w swoje ręce wziął Turko, który najpierw odwrócił wynik, a w końcówce przypieczętował sukces swojej drużyny.

PIAST WYKROTY - GRYF GRYFÓW ŚLĄSKI 3:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Koman (50), 1:1 Krawczyk (80), 2:1 Turko (85), 3:1 Turko (88).
Żółte kartki: Turko oraz Rewers.
Sędziowali: Marcin Podkowicz jako główny oraz Andrzej Urban i Jan Czajka.
Widzów: 200.

WYKROTY: Zazulak - Gola, Andruchów, Czuchryta, Drozd, Mielnik, Ciaciek (55 Krawczyk), Roman, Sikora, Turko, Kozłowski (46 Jodłowski).
GRYF: Król - Traube, Wójcikowski, Cabała (85 D. Roskowiński), Marzec, Rodziewicz, Rewers (46 Gandurski), Koman, Herman, Deliman, Ślusarczyk (65 A. Roskowiński).