198.23

114.67

10.62

6.24

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-28 o godzinie 00:00.

Bracia Bębenek wygrali 7 Rajd Nikon

Dla rodzinnego duetu sukcesem zakończył się tegoroczny Rajd Nikon z bazą w Dzierżoniowie. Popularni "perkusyjni" bracia przez cały rajd jechali bardzo równym tempem. Jednak po wszystkich odcinkach to Leszek Kuzaj stał na czele stawki. Jak się później okazało Kuzaj został zdyskwalifikowany za brak katalizatora w jego Subaru Imprezie. Tym samym Bębenkowie powtórzyli w ten weekend sukces sprzed 2 lat. Drugi na mecie był Maciej Lubiak, a trzeci Tomasz Kuchar.
W klasyfikacji S1600 wygrał Michał Kościuszko. Startując do dzisiejszego etapu miał 2 sekundy straty do Polońskiego, jednak ten wypadł z trasy tracąc kilka minut.
Rajd odbył się mimo obaw w bezdeszczowej pogodzie. Zawodnicy ścigali się na 12 odcinkach specjalnych o łącznej długości 165,01km. Podczas pierwszego etapu wypadkowi uległa załoga Ruta/Siodła. Pilot trafił do szpitala, jednak jak się okazało doznał jedynie mocnych potłuczeń.

2006-09-10 22:07