21.08

50.90

10.75

8.36

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-19 o godzinie 07:00.

Lechia straciła punkty w meczu z Orłem

Pierwsze punkty w sezonie 2014/2015 stracili piłkarze Lechii Piechowice, a odebrał je im Orzeł Lubawka remisując na wyjeździe 1-1.
Goście dobrze czuli się na boisku w Piechowicach i już po pięciu minutach mogli prowadzić po główce Jacka Adamowicza, ale szczęście sprzyjało miejscowym i piłka trafiła tylko w słupek. Gospodarze sygnał ostrzegawczy wzięli sobie do serca i sami szukali okazji do otworzenia wyniku. Najlepszych nie wykorzystali Marcin Morański, Artur Śmigasiewicz i Mariusz Kowalski - Ciepiela. - To my prowadziliśmy grę w I połowie meczu. Piłkarze z Lubawki ograniczali się do kontrataków - zapewnia Marcin Ramski, trener piechowiczan.
Po zmianie stron gra się wyrównała. Znów został obity słupek tej samej bramki, z tą różnicą, że teraz bronili jej goście. Pechowym strzelcem był Jakub Szalej. Kwadrans przed końcem popisową akcję przeprowadził J. Adamowicz, który minął trzech rywali i strzałem w długi róg nie dał szans na obronę Kamilowi Kosińskiemu. Odpowiedź Lechii przyszła w 83-ej minucie. Na rajd zapoczątkowany na środku boiska zdecydował się Morański, zawodnik Lechii wpadł w pole karne rywali, gdzie był zdaniem sędziego faulowany. Z decyzją tą nie mogli się pogodzić lubawianie, jednak rzut karny był faktem, a na bramkę zamienił go Mateusz Myjak. Wynik nie uległ już zmianie.

LECHIA: Kosiński - Szalej, Misiura, Mackiewicz, Morański, Okoniewski, Tkacz, Myjak, Pogorzała, Śmigasiewicz, Kowalski - Ciepiela. Rezerwowi: Masłowski, Głowik, Kandyba, Świder, Ramski, Skrobiszewski.
ORZEŁ: D. Adamowicz - Szuster, Różański, K. Adamowicz, Lewandowski, Meuszyński, Schabiński, Orzechowski, J. Adamowicz, Kucharski, Lech. Rezerwowi: Święs, Wincza, Siejka, Rybka, Maciulewicz, Pazik.

2014-09-08 17:25