124.54

75.16

3.68

2.04

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-19 o godzinie 19:00.

Karkonosze w kolejnej rundzie PP OZPN JG

Zgodnie z planem piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra awansowali do III rundy okręgowego Pucharu Polski. Na pierwszego gola w meczu z Lotnikiem, kibice zgromadzeni na stadionie w Jeżowie Sudeckim czekali do 15-ej minuty. W okolicach pola bramkowego gospodarzy Michał Szramowiat wypatrzył Łukasza Kusiaka, a ten technicznym strzałem pokonał Macieja Maćkowskiego.
W 23-ej minucie jeżowianie stworzyli sobie najgroźniejszą okazję w tym spotkaniu, ale uderzenie lewą nogą Arkadiusza Gawlika ładnie obronił Łukasz Kłobucki. Trzy minuty później piłka po główce Marcina Pacana wylądowała na poprzeczce bramki miejscowych. W 35-ej znalazła się już w bramce, bo Marcin Bednarczyk ładnie obsłużył Łukasza Kowalskiego i było 2-0 dla KSK. Wynik do przerwy mógł ulec zmianie, ale Maćkowski znakomicie sparował mocne uderzenie Kusiaka.
Po zmianie stron nadal groźnie było tylko pod bramką drużyny z Jeżowa Sudeckiego. W 63-ej minucie Adam Kocot sfaulował w swojej 16-tce Szramowiata i sędzia Adam Trudziński bez wahania wskazał na wapno. Do rzutu karnego jak zawsze podszedł Marcin Pacan, ale skuteczny dotychczas w tym elemencie gry piłkarz, trafił tylko w słupek. - Dobrze, że teraz, a nie w Bolesławcu - zauważył jeden z kibiców i trudno się z nim nie zgodzić.
Po upływie kilku minut od tego zdarzenia Lotnik musiał sobie radzić w 10-tkę, gdyż za krytykę sędziego Kocot obejrzał drugą żółtą kartkę. Nie miało to wielkiego wpływy na boiskowe wydarzenia, bo Karkonosze tak jak wcześniej nadawały im ton. Sytuacji na trzecią bramkę było kilka, najlepszej nie wykorzystał Szramowiat, który musiał oglądać skuteczną pogoń za piłką Mateusza Gozdka. Zawodnik Lotnika wybił ją niemal z linii bramkowej. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną podopiecznych trenera Artura Milewskiego 2-0.

LOTNIK: Maćkowski - Białkowski (75' T. Madej), Bizoń, Kocot, Kierlik (66' Celencewicz), Bojanowski (66' Krystecki), Kurzelewski (55' Gołąb), Gałuszka, Górgul (46' Gozdek), Gawlik, Suchanecki (70' Wyka).
KSK: Kłobucki - Sareło (70' Palimąka), Pacan, Wawrzyniak, Mateusz Firlej, Hamowski (52' Machowski), Siatrak (46' Maciej Firlej), Bednarczyk, Szramowiat, Kowalski, Kusiak (46' Radziemski).

2014-09-02 19:17