249.34

96.00

13.61

10.17

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-24 o godzinie 16:00.

- LWB:
Rozmowa z Andrzejem Badermannem, prezesem Gryfa Gryf...

Dobre widowisko w Ząbkowicach Śląskich

W środku tygodnia legniczanie w ciągu pierwszych 10 minut meczu strzelili Sokołowi Wielka Lipa trzy gole. W konfrontacji z Orłem było podobnie. Później jednak mecz miał nieco inny przebieg. Pierwszy gol padł już w 2. minucie. Wówczas zdaniem sędziego grający trener Orła Damian Okrojek podał piłkę swojemu bramkarzowi i gdy ten ją złapał odgwizdał rzut wolny pośredni. - Piłka odbiła mi się od piszczela i o żadnej celowości nie mogło być mowy - bronił się trener Orła. Arbiter decyzji jednak nie cofnął i po strzale Wichłacz w krótki róg goście objęli prowadzenie. Po chwili było już 0:2 kiedy dośrodkowanie Zatwarnickiego na gola zamienił Wasilewski. W 10. minucie Pierzgę głową do kapitulacji zmusił Wosiek i wydawało się, że jest po meczu. Ząbkowiczanie nie zamierzali jednak rezygnować i tuż przed przerwą po trafieniach Saulo i Szymańskiego złapali kontakt. Po przerwie obie drużyny miały swoje szanse. Gola udało się strzelić jednak tylko gościom. 10 minut przed końcem wynik ustalił Wojciechowski. - Zbyt szybko poczuliśmy, że nic złego w tym meczu nie może nas spotkać. Zamiast strzelić kolejne gole popełniliśmy dwa błędy w obronie. Nie zmienia to faktu, że byliśmy lepsi i wygraliśmy zasłużenie - ocenił Adam Szymańczyk, kierownik Miedzi II. - Wynik tego meczu mógł być hokejowy. Mimo porażki uważam, że zaprezentowaliśmy się dobrze. Miedź to póki co najlepszy zespół, z którym dane było nam zagrać tej jesieni - zakończył Damian Okrojek.

ORZEŁ ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE - MIEDŹ II LEGNICA 2:4 (2:3)

Bramki: 0:1 Wichłacz (2), 0:2 Wasilewski (5), 0:3 Wosiek (10), 1:3 Saulo (42), 2:3 Szymański (45), 2:4 Wojciechowski (80).
Żółte kartki: Okrojek, Majewski oraz Kulasa, Księżniakiewicz, Wosiek.
Sędziował: Marcin Tomalski (Wrocław).
Widzów: 400.

ORZEŁ: I. Pierzga - Okrojek (55 Fudali), Górski, Majewski (80 Kobrzak), Pietrzykowski, Marlon, Wandzel (75 Wiszowaty), Bielski, Szymański (60 Olejarnik), Kuriata (70 Gerlach), Saulo.
MIEDŹ II: Mucha (82 Małecki) - Bartczak, Księżniakiewicz, Wosiek, Oleksa (90 Bany), Wichłacz (68 Chodyga), Kasperkiewicz, Zatwarnicki, Nowak (85 Krawczun), Kulasa (55 Wojciechowski), Wasilewski.

2014-08-31 21:32