400.90

79.64

8.52

5.77

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-26 o godzinie 10:00.

Łużyce przegrały w Zawidowie

Mimo że pierwsza połowa była wyrównana, to gospodarze prowadzili różnicą dwóch goli. W 16. minucie po dośrodkowaniu Bobko z rzutu rożnego gola zdobył Woźny. Dla gości świetną okazję zmarnował Nir, który nie trafił do pustej bramki po zagraniu D. Bojdzińskiego. W 30. minucie było już 2:0 dla Piasta. Wówczas drugą asystę zaliczył Bobko, a gola strzelił Myczkowski. Goście zdołali odpowiedzieć w 65. minucie kiedy rzut karny wykorzystał Sudnik. W kolejnej akcji gola zdobyli zawidowianie. Zdaniem sędziego Piotra Tośko zawodnik Łużyc sfaulował w polu karnym gracza miejscowych i podyktował rzut karny. Kukiełka z uderzeniem Myczkowskiego sobie poradził, ale wobec dobitki był bez szans. - To nawet nie była kontrowersja tylko fatalna pomyłka sędziego - ocenił zdenerwowany Rafał Wichowski, trener lubanian. Zdaniem przyjezdnych to nie był jedyny błąd sędziego. - 5 minut przed końcem Damian Bojdziński walczył o piłkę z rywalem. Po chwili obaj upadli na murawę. Bodzio podniósł się z zakrwawioną twarzą, a mimo tego faul był w drugą stronę - relacjonował Rafał Wichowski. Jakby tego było mało po chwili Piotr Tośko pokazał Bojdzińskiemu czerwoną kartkę za krytykowanie jego decyzji. - Myślę, że wygraliśmy zasłużenie. Nie popadamy jednak w jakiś optymizm, tylko ze spokojem czekamy na kolejny mecz - skwitował Tomasz Kozłowski, piłkarz Piasta.

PIAST ZAWIDÓW - ŁUŻYCE LUBAŃ 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Woźny (16), 2:0 Myczkowski (30), 2:1 Sudnik (65-karny), 3:1 Myczkowski (78).
Czerwona kartka: Bojdziński (Łużyce, 85 - niesportowe zachowanie).
Żółte kartki: Kozłowski, K. Gorzka, Woźny oraz Bojdziński, Kukiełka, Sudnik, Macioszczyk, Łotecki.
Sędziował: Piotr Tośko.
Widzów: 200.

ZAWIDÓW: Kasperek - Sareło (60 D. Ryż), Kozłowski, Woźny, K. Gorzka, Szymków, D. Bobko (85 Pawlak), Myczkowski, Kleszczyński (70 Szywała), R. Ryż, Kiewra (90+1 Bieniek).
ŁUŻYCE: Kukiełka - Frączak, Sudnik, Łotecki, Rogalski (55 Fereniec), Macioszczyk, Nir (55 Radkiewicz), Młynarski (55 H. Bojdziński), D. Bojdziński, Jakimowicz (85 Czułowski), Grygo (30 Cieślak).

2014-08-24 08:17