301.32

84.93

5.86

2.87

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-03-29 o godzinie 12:00.

Wysoka wygrana Karkonoszy

Bez problemów na swoją korzyść rozstrzygnęli pierwszy letni sparing piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra, bowiem dzisiaj na stadionie przy Złotniczej pokonali 4-0 Orkana Szczedrzykowice.
Na 1-0 trafił już w 11-ej minucie Łukasz Kowalski, który wykorzystał podanie z boku pola karnego od Macieja Firleja. Drugą bramkę zdobył asystent z poprzedniej akcji, a dużą zasługę w jej zdobyciu miał podający piłkę Marcin Bednarczyk. Jeleniogórzanie mogli podwyższyć rezultat, jednak szwankowała skuteczność. Najlepszej okazji nie wykorzystał Radosław Kurek. W końcówce pierwszej połowy bliscy zdobycia gola byli goście, jednak Łukasz Kłobucki w jednej akcji w kapitalnym stylu wybronił strzały Holochy, Wyżgi i Kociszewskiego.
Po zmianie stron padły kolejne gole dla biało - niebieskich. W 56-ej minucie w polu karnym Orkana futbolówkę na klatkę piersiową przyjął Łukasz Kusiak i soczystym wolejem zmusił bramkarza rywali do kapitulacji. Kusy miał też udział przy czwartej bramce, bo to jego uderzenie skutecznie dobił Mateusz Firlej. Wcześniej w poprzeczkę trafił piłką Krystian Majer.
Przeciwko Orkanowi zaprezentowało się kilku graczy pojawiających się na treningach Karkonoszy, nie było nikogo nowego. Póki co niewiele można powiedzieć o ich przydatności do zespołu. Jeden mecz ze słabo dysponowanym dzisiaj rywalem to za mało, by wyciągać jakiekolwiek wnioski. Na pewno zadowolony może być Mateusz Firlej, bo udało mu się w debiucie wpisać na listę strzelców.
Następny sparing Karkonosze rozegrają w środę (23 lipca 2014), również przy Złotniczej. Ich przeciwnikiem będzie Olimpia Kowary. Nie jest jeszcze ustalona godzina tego spotkania. Jak mówi trener Artur Milewski, wstępnie rozpoczęcie planowane jest na godzinę 18:30.

KSK: Dubiel - Pacan, Duduć, Warzyniak, Hamowski, Malinowski, Jurczyk, Bednarczyk, Sareło, Maciej Firlej, Kowalski. Rezerwowi: Kłobucki, Matuszak, Matusz Firlej, Szramowiat, Biniecki, Kurek, Kusiak, Paradowski, Ziomek, Walczak, Woźniczka, Majer, Palimąka.

2014-07-19 19:25