282.26

28.52

19.68

16.35

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-26 o godzinie 08:00.

Kowarzanie zremisowali z Gryfem Kamień Pomorski

Pierwszy sparing mają za sobą piłkarze Olimpii Kowary. Wczoraj (17 lipca 2014) na bocznym boisku kowarskiego stadionu po 100 minutach (4 x 25 min.) gry, podopieczni trenera Krzysztofa Kapelana zremisowali 2-2 z Gryfem Kamień Pomorski (IV liga zachodniopomorska).
W meczu tym szkoleniowiec kowarzan wystawił dwie jedenastki. Dwie pierwsze kwarty grał teoretycznie silniejszy skład. Początek spotkania należał do gospodarzy, choć nie można w tym wypadku mówić o dużej przewadze Olimpii. Bramek nie było, a pokusić o nie mogli się Mateusz Zatylny i Sebastian Szujewski. W drugiej kwarcie do głosu doszli goście. Ciężar gry przeniósł się na połowę kowarzan, a kilka razy próbkę swoich wysokich umiejętności dał Mateusz Gilewski ratując zespół przed utratą gola. Do kapitulacji zmusił go dopiero w 49-ej minucie Radosław Smela.
Na trzecią i czwartą kwartę trener Kapelan wypuścił do boju młodzież. Zmian dokonał też trener Gryfa Stanisław Kuryło. Lepiej w tych realiach odnaleźli się biało - zieloni, co udokumentował golem Julian Rudnicki. Napastnik Olimpii niemal odebrał piłkę swojemu koledze z drużyny Sebastianowi Kędzierskiemu, ale jak widać wiedział co robi, bo pewnie umieścił ją w siatce. Remis nie utrzymał się długo, gdyż koszmarny błąd popełnił Rafał Szeliga, który zgubił piłkę 30 metrów przed własną bramką. Przejął ją Szymon Włodarek i uderzeniem zza pola karnego w długi róg pokonał Pawła Wojciechowskiego. W odpowiedzi dwa razy z dystansu uderzał Mateusz Dregan, ale piłka za każdym razem lądowała na poprzeczce. Wydawało się, że wynik 1-2 utrzyma się do końca spotkania, jednak w ostatniej akcji meczu Jakub Szaraniec dał Olimpii drugiego gola i mecz zakończył się remisem 2-2.
Jak to bywa w sparingach na boisku pojawiło się kilku zawodników testowanych. W szeregach kowarzan w pierwszej jedenastce wystąpił wychowanek Nysy Zgorzelec Patryk Szczęsny, w drugiej trenerowi Olimpii pokazali się m.in. bracia Dawid i Damian Klimkowie (Karkonosze Jelenia Góra) oraz wspomniany wcześniej Wojciechowski, bramkarz Orła Mysłakowice.
Przy okazji informujemy, że przebywający na obozie w Kowarach do końca tygodnia zespół Gryfa jest gotów zagrać w niedzielę jeszcze jeden sparing. Zainteresowane kluby trener Stanisław Kuryło prosi o kontakt telefoniczny pod nr: 604 171 296.

OLIMPIA (I połowa): M. Gilewski - Szczęsny, J. Gilewski, Smoczyk, Kraiński, Chajewski, Malarowski, Zatylny, Krupa, Szujewski.
OLIMPIA (II połowa): Wojciechowski - Damian Klimek, Dawid Klimek, Nowiński, testowany, Szeliga, Piskórz, Szaraniec, Dregan, Rudnicki, Kędzierski.

2014-07-17 15:34