84.15

4.75

2.60

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-18 o godzinie 15:00.

Łzy i złość Dolnoślązaczek zamiast półfinału

Złość, łzy i smutek towarzyszyły po ostatnim gwizdku sędziny Małgorzaty Drosio piłkarkom Dolnego Śląska, które choć zagrały najlepszy mecz na OOM to przegrały 2-3 z Wielkopolską i nie dane będzie im zagrać o złoto.
Nasz zespół zdawał sobie sprawę, iż awans bez oglądania się na rywali zagwarantuje mu tylko zwycięstwo i to odniesione różnicą dwóch bramek, stąd od początku inicjatywę przejęły podopieczne trenera Adama Ciupińskiego. Niestety nie przyniosło to efektu bramkowego, a rywalki w odwecie przeprowadziły skuteczną akcję i na w 22-ej minucie Sylwia Paczyńska umieściła piłkę w sieci. Jeszcze przed przerwą gospodyniom udało się wyrównać, a zrobiła to Julia Kowalczyk.
Po zmianie stron nasze dziewczęta postawiły wszystko na jedną kartę. Osiągnęły sporą przewagę, ale nie przekładało się to na gro sytuacji bramkowych. W zasadzie tylko po stałych fragmentach było naprawdę groźnie w polu karnym Wielkopolanek. Po jednym z takich dośrodkowań doszło do przykrej sytuacji, bo w walce o górną piłkę kilka zawodniczek zderzyło się głowami. Wśród nich była Agnieszka Kaczorowska, która opuściła boisko ze złamanym nosem. Sytuacja ta wpłynęła destrukcyjnie na Dolnoślązaczki, do tego stopnia, iż kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry dały się zaskoczyć rywalkom i po szybkiej kontrze Paczyńska wyprowadziła Wielkopolskę na 2-1.
Ponieważ przerwa w grze była bardzo długa sędzina doliczyła pięć minut. W drugiej minucie dodatkowego czasu nasze piłkarki przeprowadziły kapitalną zespołową akcję, zakończoną efektowną główką Anity Turkiewicz. Niestety desperackie szarże ekipy trenera Ciupińskiego nie przyniosły upragnionej trzeciej bramki, przeciwnie, to rywalki dobiły nasze dziewczęta w ostatnich sekundach. Wygraną Wielkopolsce zapewniła Oliwia Olszak. Szkoda, bo nawet jedno bramkowa wygrana dałaby awans Dolnemu Śląskowi, gdyż w drugim meczu Kujawsko - Pomorskie zremisowało z Małopolską 2-2.
W spotkaniach grupy B Śląsk przegrał z Pomorzem 1-2, a Mazowsze ograło Lubelskie 1-0. Wyniki te sprawiają, iż o finał Mazowsze zagra z Kujawami, a Lubelskie z Wielkopolską. Dolny Śląsk w meczu o prawo do gry o V miejsce zmierzy się ze Śląskiem, a Pomorze zagra z Małopolską. Mecze te odbędą się w środę( 9 lipca 2014).

DOLNY ŚLĄSK - WIELKOPOLSKA 2-3 (1-1)

Bramki: 0-1 Paczyńska 22', 1-1 Kowalczyk 30'. 1-2 Paczyńska 55', 2-2 Turkiewicz 60+2', 2-3 Olszak 60+5'.