85.72

5.91

3.49

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-18 o godzinie 17:00.

Wygrana piłkarek Dolnego Śląska na początek OOM

Udanie rozpoczęły finałowy turniej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży piłkarki Dolnego Śląska, wygrywając dzisiaj na stadionie przy Złotniczej z Małopolską 2-1.
Do przerwy podopieczne trenera Adama Ciupińskiego prowadziły 1-0, a gola w 19-ej minucie zdobyła Joanna Olszewska. Spory udział przy tym trafieniu miała bramkarka rywali, która najpierw nie opanowała prostej piłki, by po chwili pozwolić się przelobować.
Po zamianie stron gra nadal toczyła się głównie w środku pola. W 45-ej minucie Anita Turkiewicz po raz drugi zmusiła do kapitulacji niepewnie interweniującą Alicję Grabską. Zirytowało to sztab szkoleniowy Małopolski i po chwili w jej miejsce pojawiła się zmienniczka. Cztery minuty przed końcem po szybkiej i składnej kontrze Aleksandra Nieciąg zdobyła gola kontaktowego. Na wyrównanie gościom zabrakło już czasu.
Odnotujmy, że kwadrans przed końcem (grano 2 x 30 min.) na murawie pojawiła się Angelika Smagur. Najlepsza snajperka Orlika Jelenia Góra w zakończonym właśnie sezonie gola nie zdobyła, ale miała wiele udanych zagrań i z pewnością swoim występem pozostawiła korzystne wrażenie. Miejmy nadzieję, że w kolejnych meczach dostanie kolejne szanse gry.
W drugim meczu grupy A, Wielkopolska pokonała Kujawsko - Pomorskie 2-1. W grupie B, Lubelskie wygrało z Pomorskim 2-0, a Mazowsze zremisowało ze Śląskiem 2-2. Regulamin OOM jest jednak lekko dziwny i w przypadku ostatniego pojedynku wyłoniono zwycięzcę poprzez konkurs jedenastek, wygrały go dziewczęta ze Śląska 7-6.

DOLNY ŚLĄSK - MAŁOPOLSKA 2-1 (1-0)

Bramki: 1-0 Olszewska 19', 2-0 Turkiewicz 45', 2-1 Nieciąg 56'.
Żółte kartki: Lewandowska oraz Tracz.
Sędziowały: Małgorzata Drosio jako główna oraz Karolina Imioło i Maria Łukasiewicz.
Widzów: 50.

DŚ: Pawlos - Lewandowska (55' Rydlewska), Kaczorowska, Jaros, Malka, Grec, Olszewska, Kowalczyk (50' Ostrowska), Turkiewicz, Czudecka (45' Smagur), Kaźmierska (40' Tylak).
MAŁOPOLSKA: Grabska (46' Kania) - Kaczmarczyk (31' Tracz), Kowalska, Łatka, Malota, Matyja, Nieciąg, Kamila Topa (46' Dyba), Karolina Topa, Trytek, Woźniak.

2014-07-05 20:27