14.64

71.32

7.12

5.05

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-18 o godzinie 22:00.

Lider pokonany przy Złotniczej

Przynajmniej do soboty (14 czerwca 2014) na spełnienie marzeń o awansie do III ligi dolnośląsko - lubuskiej muszą poczekać piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra. Co prawda nasz zespół po bardzo dobrym meczu pokonał przy Złotniczej lidera IV ligi dolnośląskiej KP Brzeg Dolny 2-0, ale święto jeleniogórskim fanom zepsuł Marcin Krupa zapewniają trzy punkty kowarskiej Olimpii, tym samym przedłużając nadzieje kibiców biało - zielonych w końcowy sukces ich zespołu.
Mecz rozgrywany w potwornym upale fantastycznie rozpoczął się dla gospodarzy, gdyż już w 2-ej minucie Paweł Wójcik sfaulował w polu karnym Łukasza Kowalskiego i Marcin Pacan skutecznie egzekwując jedenastkę dał Karkonoszom prowadzenie. Wynik szybko mógł ulec zmianie, ale doskonale w bramce KP spisywał się Piotr Król, broniąc uderzenia Kowalskiego i Pacana.
Z czasem gra się wyrównała i również brzeżanie mogli się pokusić o gola, bo mieli ku temu dwie - trzy okazje, a najlepszej nie wykorzystał Patryk Bobkiewicz. Biało - niebiescy odpowiedzieli groźną kontrą pary Maciej Firlej - Kowalski. Na bramkę KP uderzał ten ostatni, jednak ponownie Król udowodnił, że jest jednym z najlepszych golkiperów w IV lidze.
Po zmianie stron tempo spotkania nieco oklapło, zwłaszcza przyjezdni nie prezentowali się już tak dobrze jak do przerwy. W 49-ej minucie niepocieszony był trener Artur Milewski, bo z urazem kolana boisko musiał opuścić Pacan. Zastąpił go Marek Siatrak. Absencja najbardziej doświadczonego zawodnika KSK nie wpłynęła negatywnie na postawę naszej defensywy, która w zasadzie tylko po stałych fragmentach miała kłopoty z rywalami.
W 67-ej minucie rozstrzygnęły się losy spotkania. W pole karne gości wbiegł Łukasz Kusiak, a tam na murawę powalił go Bartosz Mierzwa. Sędzia Sebastian Kwaśny nie miał wątpliwości dyktując rzut karny, do tego odesłał do szatni gracza z Brzegu Dolnego pokazując mu czerwoną kartkę. Pewnym wykonawcą stałego fragmentu gry okazał się Kowalski.
Grając w przewadze jeleniogórzanie kontrolowali przebieg meczu i spokojnie dowieźli dwa gole przewagi. W końcówce furorę zrobił Irakli Meskhia. Ukrainiec zabawiał publiczność swoimi umiejętnościami technicznymi, był też blisko zdobycia gola z rzutu wolnego, ale znów próbkę swoich wysokich umiejętności dał Król.
Po ostatnim gwizdku arbitra nie było wielkiej euforii ze względu na fakt, iż Olimpia wygrywając w Wielkiej Lipie przesunęła ostateczne rozstrzygnięcia na ostatnią kolejkę sezonu 2013/2014. Przed nią los w swoich nogach mają jeleniogórzanie. Jeśli wygrają w Bolesławcu z BKS-em to wynik meczu kowarzan z Piastem Zawidów nie będzie ich interesował.

KARKONOSZE JELENIA GÓRA - KP BRZEG DOLNY 2-0 (1-0)

Bramki: 1-0 Pacan 2', 2-0 Kowalski 68'.
Czerwone kartki: Mierzwa w 67', akcja ratunkowa.
Żółte kartki: Malarowski oraz Hernicki, Mądrzejewski, Gacek.
Sędziowali: Sebastian Kwaśny jako główny oraz Jacek Czubak i Łukasz Woźny.
Widzów: 700.

KSK: Dubiel - Palimąka, Pacan (49' Siatrak), Hamowski, Wawrzyniak, Bednarczyk, Malarowski, Malinowski, Firlej, Kowalski (78' Szramowiat), Kusiak (84' Meskhia).
KP: Król - Kulej, Mierzwa, Mądrzejewski, Lofek, Wójcik (46' Reszka), Hernik, Kokociński (78' Burdyński), Gacek, Stasiak, Bobkiewicz (85' Żak).

2014-06-07 19:39