145.37

102.06

17.05

6.51

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-15 o godzinie 12:00.

Dramat Woskara w ostatnich sekundach gry

Twarde i zacięte spotkanie ze zbędnym ładunkiem negatywnych emocji obejrzeli kibice w Wojcieszycach, gdzie Woskar Szklarska Poręba zremisował 1-1 z Lechią Piechowice. Jeden punkt gościom zapewnił w ostatniej minucie doliczonego czasu gry Radosław Morański.
Mecz traktowany przez kibiców obu ekip jako lokalne derby nie był wielkim widowiskiem. Szczerze mówiąc zarówno piłkarze Woskara jak i Lechii poza ambicją i wolą walki nie mieli wiele do zaoferowania. Często natomiast iskrzyło po ostrych starciach i co chwilę sędzia Mateusz Gałuszka musiał przerwać grę oraz napominać zawodników żółtymi kartkami.
W 37-ej minucie arbiter musiał wyjąć czerwony kartonik, jednak nie było to konsekwencją brutalnej gry, a interwencji rękami Kacpra Małoszka poza jego polem karnym. Tak tę sytuację widział przynajmniej asystent sędziego Kamil Olejarczyk, a na podstawie jego relacji Gałuszka podjął decyzję o wykluczeniu z dalszej gry golkipera Woskara. Miejsce Małoszka między słupkami zajął Krzysztof Jahn i jak się później okazało radził sobie przyzwoicie.
Dwie minuty przed przerwą grający w osłabieniu miejscowi objęli prowadzenie. Autorem bramki był Robert Turczyk, który mocnym strzałem po ziemi z rzutu wolnego zaskoczył Tomasza Niemca. Do przerwy 1-0 dla Woskara.
Kilka minut po zmianie stron pechowo interweniował Emil Kandyba i źle stawiając stopę nabawił się urazu, na tyle poważnego, iż musiała go ze stadionu zabrać karetka pogotowia. W 60-ej minucie siły na murawie się wyrównały, bo drugą żółtą kartkę otrzymał Michał Mackiewicz. Mimo to Lechia posiadała przewagę, jednak jak mówi jej trener Marcin Ramski, nic z tego nie wynikało. Goście bili głową w mur aż do ostatniej minuty doliczonego czasu gry, wtedy to wprowadzony w trakcie gry Mariusz Kowalski - Ciepiela dograł piłkę do Morańskiego, a ten uderzeniem z pięciu metrów zmusił Jahna do kapitulacji.
- Jestem zadowolony z postawy chłopaków i jednocześnie załamany, że nie dowieźliśmy tej wygranej do końca. Szkoda, że mecz nie zakończył się 30 sekund wcześniej... Od 37-ej minuty byliśmy skazani na pożarcie, a mimo to graliśmy mądrze i praktycznie w ofensywie gościom na nic nie pozwoliliśmy. Dziękuję mojej drużynie za walkę i dobrą grę, którą prezentują od kilku spotkań - powiedział po meczu Jacek Kołodziejczyk, trener Woskara.

LECHIA: Niemiec - Sobolewski, Kowalski, Mackiewicz, Misiura, Śmigasiewicz, Morański, Myjak, S. Pogorzała, Paradowski, Kandyba. Rezerwowi: Woronowicz, Bednarczyk, Kowalski - Ciepiela, Wąsiewski, M. Pogorzała.
WOSKAR: Małoszek - Kamiński, Turczyk, Pędzich, Jahn, Badran, Wryszcz, Micek, P. Stefanowicz, Kocot, Sypniewski. Rezerwowi: Kościński, Nosal, Maczek, Rychter, Stankiewicz.

2014-06-01 17:12