137.46

96.76

13.90

6.83

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-16 o godzinie 04:00.

bezchmurnie

13.45°C 1013 hPa 78%

- zasx:
Schronisko Samotnia po prawie 58 latach zmienia dzie...

Rezerwy Lotnika wygrały w Borowicach

Konia z rzędem temu kto po nudnej pierwszej połowie meczu w Borowicach przewidział, że po przerwie piłkarze miejscowego Hotturu i Lotnika II Jeżów Sudecki uraczą nielicznych kibiców widowiskiem na 9 goli. Dodajmy, że większość z nich była wyjątkowej urody.
Ostre strzelanie rozpoczął Paweł Duzinkiewicz, który z 18 metrów przymierzył w okienko bramki miejscowych. Minutę później było już 2-0 dla jeżowian, a udział przy bramce znów miał Duzinkiewicz, tym razem ładnie rozgrywając piłkę z Wojciechem Łozowskim, który sfinalizował akcję celnym uderzeniem w długi róg.
Borowiczanie szybko otrząsnęli się po dwóch ciosach i już po chwili bliski zdobycia gola kontaktowego był Beniamin Grzesik, a w 55-ej minucie Michał Zieliński wybił z linii bramkowej piłkę po strzale Adriana Klimasa. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na graczach Hotturu, bo po filmowej kontrze Arkadiusz Gawlik sprytnym podaniem uruchomił Krzysztofa Winiarskiego, który przelobował Wojnę dając trzeciego gola swojej drużynie.
Odpowiedź Hotturu przyszła po 10 minutach. W pole karne jeżowian wpadł Klimas i uderzeniem w długi róg pewnie pokonał Tomasza Basiaka. W 69-ej minucie do wyrzuconej z autu piłki dopadł Jakub Raj i efektownym wolejem wpakował ją pod poprzeczkę. Po kilkudziesięciu sekundach mógł być już remis, jednak futbolówka po potężnej bomba Raja z ok. 20 metrów wylądowała tylko na poprzeczce. Kwadrans przed końcem gospodarze doprowadzili do remisu. Basiak nie utrzymał piłki po mocnym uderzeniu Klimasa i Grzesik dopełnił formalności. Jakby gościom mało było nieszczęść po chwili czerwoną kartkę za drugą żółtą zobaczył kapitan Lotnika Paweł Szpak. Co ciekawe wpłynęło to pozytywnie na poczynania jeżowian, bo w 78-ej minucie w zamieszaniu podbramkowym Przemysław Hamowski znalazł drogę do bramki rywali. Dwie minuty później efektownym strzałem z ostrego kąta piątego gola dla Lotnika zdobył Krzysztof Winiarski. Piłkarzy Hotturu stać już było tylko trafienie kontaktowe, jego autorem w doliczonym czasie gry był Adrian Bredicki.
Dzięki wygranej Lotnik II zachował jeszcze szanse na awans do A-klasy. Przed drużyną Michała Zielińskiego trudne spotkania m.in. z Energobestem Miłków, LZS Kostrzycą i Rudawami Janowice Wielkie. Jeśli gracze z Jeżowa Sudeckiego je wygrają, to w walce o promocję do wyższej klasy rozgrywkowej powinni liczyć się do ostatniej kolejki.

HOTTUR: T. Wojno - M. Wojno, Gruszecki, Hibner, Główczyk, Klimas, Wawrzyniak. Raj, A. Bredicki, Grzesik, D. Bredicki. Rezerwowi: Buluk, Wiaderny.
LOTNIK II: Basiak - Celencewicz, Jóźków, Szpak, Kniżatko, Duzinkiewicz, Przemysław Hamowski, Zieliński, Łozowski, Gawlik, Winiarski. Rezerwowi: Piotr Hamowski.

2014-05-15 20:29