199.11

51.12

11.15

8.14

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-19 o godzinie 22:00.

Olimpia Kowary lepsza od AKS

Udanie zainaugurowali rundę wiosenną piłkarze Olimpii Kowary wygrywając na trudnym terenie w Strzegomiu 1-0. Jedynego gola zdobył Mateusz Han, a końcowe pół godziny biało - zieloni musieli radzić sobie w 10-tkę, bo czerwoną kartkę za kopnięcie rywala bez piłki otrzymał Mateusz Zatylny.
Pierwsze minuty obie jedenastki rozpoczęły z dużym respektem dla siebie. Jako pierwsi z letargu wyrwali się kowarzanie i to oni przez blisko 30 minut nadawali ton wydarzeniom na boisku, stwarzając sobie dwie bardzo dobre okazje do objęcia prowadzenia. Nie wykorzystał ich Adrian Zieliński, a w obu wypadkach idealne piłki dogrywał mu aktywny tego dnia Marcin Krupa.
W 28-ej minucie szczęście uśmiechnęło się do podopiecznych trenera Krzysztofa Kapelana, bo z rzutu wolnego uderzał Michał Sudoł. Piłka po drodze odbiła się od jednego ze stojących w murze kowarzan i wylądowała na poprzeczce. Do przerwy bez bramek.
Już dwie minuty po wznowieniu gry gospodarze mogli cieszyć się z bramki, ale strzał z woleja Marcina Dobrowolskiego zablokowali defensorzy Olimpii. W 53-ej minucie Marcin Buryło będąc pięć metrów przed bramką nie trafił w piłkę i skończyło się tylko na strachu dla gości. Po niespełna kwadransie II połowy akcja przeniosła się na drugą stronę boiska. Rzut rożny wykonał Damian Chajewski, a piłkę głową do bramki AKS-u skierował Mateusz Han. 1-0 dla biało - zielonych, a po chwili mogło być jeszcze lepiej, bo nieznacznie z dystansu chybił Chajewski.
W 65-ej minucie o ból głowy trenera Kapelana przyprawił Zatylny. Nieodpowiedzialne zachowanie wychowanka Czarnych Lwówek Śląski sprawiło, że przyjezdni musieli sobie radzić z rywalem grając o jednego mniej. O dziwo AKS nie wykorzystał tego przywileju, przeciwnie - zespół trenera Jarosława Krzyżanowskiego zgasł i przez wiele minut nie potrafił się nawet zbliżyć do bramki strzeżonej przez Tryndę. Dopiero w końcówce strzegomianie przenieśli ciężar gry w okolice pola karnego Olimpii, jednak stać ich tylko było na stałe fragmenty gry, po których co rusz kładli się polu karnym rywali. Ku ich niezadowoleniu arbiter główny nie dał się złapać na żadną symulkę.

AKS STRZEGOM - OLIMPIA KOWARY 0-1 (0-0)

Bramki: 0-1 Han 59'.
Czerwone kartki: Zatylny w 65' za niesportowe zachowanie.
Żółte kartki: Bober oraz Zatylny, Rudnicki, Zieliński, Han.
Sędziowali: Adrian Kotlarz jako główny oraz Norbert Deluga i Przemysław Ziarnik.
Widzów: 300.

AKS: Nowak - Marszałek, Chmura (83' Jaszowski), Sudoł, Bober, Krzyżanowski, Wiśniewski (61' Bęś), Sobczak (75' Rosiak), Buryło, Traczykowski, Dobrowolski.
OLIMPIA: Trynda - Kraiński, Nowiński, Smoczyk, Kuźniewski, Han (90'+4' Szaraniec), Bębenek, Milczarek (88' Rudnicki), Zatylny, Zieliński (52' Chajewski), Krupa (55' Udod).

2014-03-22 17:15