128.04

78.81

3.99

2.37

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-19 o godzinie 18:00.

czas 2024.04.19 10:56

Grad goli w Jeżowie - Lotnik nadal liderem!

Prawdziwy festiwal strzelecki urządzili dzisiaj w Jeżowie Sudeckim piłkarze Lotnika i Apisu Jędrzychowice. Wygrali miejscowi 5-3 pomimo, iż praktycznie całą drugą połowę grali w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartkę otrzymał Kamil Skolimowski.
Pierwsze 45 minut nie zapowiadało emocji, które miały nadejść w II połowie. W 35 minucie prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Jarosław Kondraciuk. Popularny Roza wykorzystał błąd bramkarza i obrońcy Apisu pewnie pakując futbolówkę do pustej bramki. Tym prowadzeniem lotnicy nie cieszyli się zbyt długo, bo w ostatniej minucie tej części gry Mariusz Piosna doprowadził do remisu strzałem z linii pola karnego.
Dziesięć minut po przerwie drugiego gola dla Lotnika strzelił Kaziu Hamowski pokonując w zamieszaniu bramkarza Apisu. Wśród kibiców miejscowych zapanowała euforia, którą szybko jednak ugasił sędzia zwodów karząc Kamila Skolimowskiego drugą żółtą kartką i od tej pory Lotnik musiał sobie radzić w "10".
Gospodarze nie podłamali się tym faktem i w 71 minucie podwyższyli prowadzenie na 3-1. Autorem tego gola był najskuteczniejszy napastnik lidera tabeli Arkadiusz Gawlik. Po tym golu miejscowi skupili się na obronie własnej bramki i nastawili się na kontry, jedną z nich skutecznie wykończył Krzysztof Winiarski i zanosiło się na pogrom gości. Nic z tego, zamiast kolejnych trafień dla Lotnika gole zaczęli zdobywać piłkarze Apisu, a właściwie Lotnika tyle, że trafiali do własnej bramki! Najpierw Bartoszcz Chrząszcz, a kilka minut później Robert Turczyk pokonali swojego bramkarza i zrobiło się już tylko 4-3 dla podopiecznych Marka Herzberga.
Doliczony czas gry to istny horror. Goście próbowali jeszcze doprowadzić do remisu, jednak ich wysiłki spełzły na niczym, a dobił ich Bartek Chrząszcz ustalając w 92 minucie wynik na 5-3!
- Oj dawno nie widzieliśmy tak emocjonującego meczu w końcówce na naszym stadionie - promieniał po meczu prezes Lotnika Tadeusz Chwałek. - Nie zagraliśmy najlepiej, ale cieszę się, że w II połowie pomimo osłabienia byliśmy w stanie strzelić 3 gole i zwyciężyć. Z pewnością zadowoleni są kibice, którzy zobaczyli grad goli! Teraz czekamy na jutrzejszy wynik Włókniarza, kto wie może w niedzielę będziemy mieli jeszcze lepsze humory - podsumowuje prezes!
Po tej kolejce bez względu na jutrzejszy wynik Włókniarza Lotnik nadal będzie liderem, a w następnej kolejce czeka nas prawdziwy hit Włókniarz - Lotnik! Kto wie czy ten mecz nie zadecyduje o awansie jednej z ekip do IV ligi!

Lotnik Jeżów - Apis Jędrzychowice 5-3 (1-1)

Kartki Lotnik: Skolimowski - czerwona 57' (2 żółte), Marek - żółta 85'.
Widzów: 200.

Lotnik: Kondraciuk 35', Hamowski 55', Gawlik 71', Winiarski 81', Chrząszcz 90'(+2)
Apis: Piesna 45', Chrząszcz 83'(sam.), Turczyk 87'(sam.)

Skład Lotnika: Szaciłło - Chrząszcz, Turczyk, Skolimowski, Rafiński, Hamowski, Gołąb (Zieliński 55'), Romaniak, Lis (Kowiel 70'), Gawlik (Marek 80'), Kondraciuk (Winiarski 70').

Przepraszamy za brak fotorelacji z tego meczu, niestety kłopoty zdrowotne w redakcji uniemożliwiły nam wykonanie dzisiaj zdjęć.