34.87

90.86

7.04

4.73

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-19 o godzinie 10:00.

Piłkarki Finepharmu tracą fotel lidera

W zaległym pojedynku w ramach IX kolejki rozgrywek I ligi piłki ręcznej kobiet zmierzyły się prowadzące w tabeli zespoły SPR Olkusz i MKS Finepharm Jelenia Góra. Mecz rozegrany w Olkuszu zakończył sie wygraną gospodyń 37:32 i to SPR zastąpił jeleniogórzanki na fotelu lidera. Początek meczu, który stał na bardzo dobrym poziomie był wyrównany. W 21 minucie nasza drużyna wygrywała 14:12, jednak seria błędów w popełniona przez jeleniogórzanki w końcówce pierwszej polowy sprawiła iż w tym okresie SPR rzucił aż osiem goli, przy zaledwie jednym Finepharmu. Pięciobramkowa przewaga wypracowana do przerwy przez olkuszanki pozwoliła im spokojnie kontrolować przebieg wydarzeń na parkiecie po przerwie. Jedyny emocjonujący moment po zmianie stron miał miejsce w 54 minucie kiedy to jeleniogórzanki zbliżyły się do rywalek na dwa gole 30:32. To jednak było wszystko na co SPR pozwolił tego dnia naszej drużynie i dwa punkty za wygraną pozostały w Olkuszu.

SPR Olkusz – MKS Finepharm Jelenia Góra 37:32 (20:15)
Finepharm: Demiańczuk, Baranowska, Pałysa, Pawliszak 7, Ślusarczyk 7, Stochaj 6, Latuszek 5, Skoczyńska 4, Kasprzak 2, Bielecka 1, Kosmala, Wasiucionek, Konarzewska.

2010-12-18 21:08